Lotto Poland Bike Marathon - I etap - Perlejewo

2020-07-05

Nadbużańskie Centrum Turystyczne w Gminie Perlejewo

https://polandbike.pl/event-pro/perlejewo-podlaskie/

mtb

Gmina Perlejewo (Fan 9km, Mini 34km/240m, Max 58km/410m). Start i meta oraz całe kolarskie miasteczko będzie zlokalizowane w miejscowości Granne, tuż przy nowo wybudowanym obiekcie „Nadbużańskie Centrum Turystyczne”, a trasa obejmuje swoim zasięgiem większość obszaru Gminy Perlejewo.


W większości wyścig biegnie po otwartej przestrzeni, na którą składają się polne (czasem kamieniste) drogi oraz trawiaste dróżki wśród nadbużańskich lęgów. Jest też sporo szutrowych odcinków, które prowadzą przez okoliczne miejscowości. Tam też od czasu do czasu natkniemy się na asfalt, ale jest go naprawdę niewiele. Najdłuższy fragment to przejazd przez Perlejewo, liczący sobie nieco ponad kilometr, w pozostałych miejscach lokalne szosy są tylko przecinane. Sekcje leśne to ok. 25% całości szlaku, za to głównie wtedy możemy liczyć na większe wymagania, co do techniki i mocy na ścieżkach i duktach po igliwiu. Piasek też może się trafić w kilku miejscach, ale to chyba żadna niespodzianka przy obecnych warunkach pogodowych.


Trasa pofałdowana. Dominują długie łagodne podjazdy, których czasem nawet nie widać, ale za to czuć jakby coś trzymało. Tu należy nastawić się raczej na szybką, wytrzymałościową jazdę, gdzie taktyka złapania odpowiedniego koła może przynieść duże korzyści. Nie zabraknie oczywiście miejsc, gdzie kolarze będą mogli sprawdzić umiejętności techniczne, ale będzie ich nieporównanie więcej na dystansie Max od rozjazdu.


https://polandbike.pl/event-pro/perlejewo-podlaskie/