CYKLO Gravel Krokowa

2020-07-26

Krokowa

http://cyklo.info.pl/cyklo-krokowa/

gravel

CYKLO Krokowa to nowa pozycja w kalendarzu ENERGA CYKLO CUP, jednak 20 kilometrowa pętla jest dobrze znana miłośnikom kolarstwa szosowego na północy. Przypomnimy, że to tutaj w sezonie 2017 odbywały się Mistrzostwa Polski i to dokładnie na tej trasie rywalizowali uczestnicy młodszych kategorii wiekowych podczas wyścigu ze startu wspólnego.

Można powiedzieć, że to właśnie na podjeździe pod Sobieńczyce Michał Kwiatkowski odebrał tytuł Mistrza Polski Maciejowi Bodnarowi podczas indywidualnej jazdy na czas.


Runda jest niemal lustrzanym odbiciem tej po drugiej stronie Jeziora Żarnowieckiego, zasadniczą różnicą jest usytuowanie mety. Od szczytu w Sobieńczycach mamy jeszcze niecałe 5 km wcale nie prostej ale lekko pagórkowatej i prawie zawsze wietrzej drogi do mety w samym sercu Krokowej. Podjazd nie jest tak wymagający jak ten po drugiej stronie jeziora, jednak też „trzyma” i dokonuje selekcji już na pierwszej pętli, zwłaszcza jego końcowe metry pokazują znaczne stopnie przewyższenia.


Wyścig zapowiada się bardzo ciekawie – warto zachować jeszcze trochę sił po wspinaczce, bo na 5 ostatnich kilometrach może się jeszcze dużo zmienić w ostatecznej klasyfikacji!


https://www.facebook.com/events/204716217257717/

http://cyklo.info.pl/cyklo-krokowa/