Grand prix amatorów na szosie - Rajd VI - świętokrzyskie

2020-08-02

Skarżysko-Kamienna

http://rajdydlafrajdy.pl/edycja-2020/swietokrzyskie/

szosa

W naszym Cyklu czas na święto - a konkretnie na święto-krzyskie! Na kolejny etap „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy na okoliczne pagórki, a wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie miało dwóch Gospodarzy - rozpoczniemy bowiem w Skarżysku-Kamiennej, a zakończymy w sąsiednim Suchedniowie. Zamiast jednak kilkukilometrowej wycieczki "na kiełbaskę", zafundujemy sobie solidną pętlę łączącą te dwa miasta.


Tym rajdem mieliśmy zainicjować tegoroczne zmagania z urokami bardziej pofałdowanego krajobrazu, ale po przesunięciach w kalendarzu zamiar ten stał się nieaktualny. Raz przygotowanej trasy zmieniać jednak nie będziemy, więc skala trudności pozostanie umiarkowana, z przyjemnym przewyższeniem rzędu 1.000 m na całym dystansie. Oczywiście okazji do tego, żeby wylać nieco potu i stanąć czasem w korbach z pewnością nie zabraknie - choćby dla towarzystwa czy postraszenia "przeciwnika" ;)


W wersji podstawowej długość trasy wyniesie 110 km – plus jeszcze 10 na komunikację między Skarżyskiem-Kamienną a Suchedniowem. Dla zwolenników wersji MINI – czyli amatorów jazdy czysto rekreacyjnej – do pokonania będzie 30 km mniej. Łączne przewyższenia wyniosą odpowiednio nieco ponad 1000 lub ok. 700 m.


Strona rajdu: www.rajdydlafrajdy.pl/edycja-2020/swietokrzyskie

Plan trasy: www.strava.com/routes/24455697

Plan wersji MINI: www.strava.com/routes/24622573


Dalsze szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować :)


Informacje dotyczące zapisów i wysokości opłat znajdują się na stronie www.rajdydlafrajdy.pl/rejestracja, natomiast formularz rejestracyjny - na www.protimer.pl/bio/727.


WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!


ZAPRASZAMY!!

www.rajdydlafrajdy.pl

www.facebook.com/rajdydlafrajdy

www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy

www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy