MTB Pomerania Maraton - Edycja 3

2020-08-02

Domachowo, Boisko Piłkarskie

http://mtbpomerania.pl/

mtb

Nasze zawody odbywają się na najlepszych pogórkowatych i zalesionych trasach Pomorza. Wystartuj w jednej, kilku lub wszystkich edycjach! Dwa główne dystanse do wyboru: Speed lub Mega. Nie zwlekaj, dołącz do nas i ciesz się jazdą!


Opis trasy


Kolejna edycja cyklu odbędzie się na pagórkowatej trasie w Gminie Trąbki Wielkie z interwałowym odcinkiem wokół jeziora Przywidzkiego!

W roku 2019 po raz pierwszy zawitaliśmy w tych terenach i można było przekonać się samemu, że tutejsze szlaki i trasy mogą sprawić wiele frajdy. Śmiało można powiedzieć, że morenowe polodowcowe wzgórza wokół jeziora Przywidzkiego potrafią „dać w kość”, a na zjazdach trzeba być mocno skupionym.

SPEED – Trasa przeznaczona dla rozpoczynających przygodę z kolarstwem oraz dla tych co wolą ścigać się na krótszych, szybszych, interwałowych dystansach. Na trasie znajdą się dwa punkty żywnościowe.

MEGA – Trasa przeznaczona dla doświadczonych kolarzy oraz tych co lubią długotrwały wysiłek. Na trasie trzeba będzie dwukrotnie okrążyć jezioro Przywidzkie i okoliczne wzniesienia. Na trasie będą 3 punkty żywnościowe.

Opis Trasy (Mega 10:30 & Speed 11:00):

Zawodnicy startują ze startu wspólnego podzieleni na sektory. Start ulokowany będzie na boisku piłkarskim w Domachowie, Gmina Trąbki Wielkie (20km od Gdańska).

Pierwsze kilometry prowadzą w stronę Buszkowych, najpierw asfaltem, a następnie szeroką, szutrową drogą. Po starcie kolarze będą przejeżdżać przez drogę 233 (Pruszcz – Nowa Karczma). Na 3 km kolarze kolarzy czeka mocny skręt w lewo i pierwszy dość wymagający podjazd po kostce brukowej. Następnie będzie lekkie wypłaszczenie terenu i droga będzie prowadzić wśród okolicznych pól i łąk. Na 6.5 kilometrze czeka Was pierwszy punkt żywnościowy. Po kolejnych dwóch kilometrach i przejechaniu Szklanej Góry czekać będzie pierwszy stromy zjazd wąwozem, w stronę jeziora Przywidzkiego (8.5 km). Tutaj zaczynacie pętlę w okół jeziora, która jest najbardziej wymagającym odcinkiem trasy. Na 11 km po podjeździe szeroką drogą z płytami jumbo skręcacie w lewo w w leśne ścieżki. Tutaj zaczyna się bardziej techniczna wersja trasy z krótkimi hopkami i singlem na skraju lasu. Na 13 km zaczyna się długi przyjemny zjazd do Przywidza, gdzie wjeżdżacie w teren zabudowany (15.5 km) i trzymacie się lewej strony drogi, wyznaczonej barierkami i taśmami, a także jesteście kierowani przez strażaków z OSP Przywidz. Drugi punkt żywnościowy będzie znajdował się na płaskim odcinku – 16 km. Po kolejnych 300 metrach skręcacie mocno w prawo i zaczynacie 2 kilometrowy techniczny singiel. Na 18.7 km zaczynacie pierwszy z trzech najcięższych podjazdów i zjazdów na trasie, gdzie prosimy o szczególne skupienie! Na 23.9 km znajduje się rozjazd tras. Speed skręca w prawo na metę, a Mega kontynuuje drugie okrążenie wokół jeziora jadąc prosto i następnie po drugim okrążeniu skręca w prawo na metę. Od tego odcinka trasa w stronę mety pokrywa się z jej początkiem. W Szklanej Górze na 26.7km (Mega 41.7 km) czeka 3 punkt żywnościowy. Na 1 km przed metą przekraczacie ponownie trasę asfaltową (Pruszcz – Nowa Karczma) gdzie wymagana jest wzmożona ostrożność i trzymacie się prawej strony wyznaczonej barierkami oraz OSP Mierzeszyn.


http://mtbpomerania.pl/edycje/edycja-trabki-wielkie/