Robinsonada

2020-08-20

Toruń

https://robinsonada.com.pl/

gravel

Robinsonada to ultramaraton rowerowy, którego trasa prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie. Ma ona charakter gravelowy, o umiarkowanym stopniu trudności i limicie czasu 85h. Organizator pragnie udostępnić Uczestnikom możliwość przejechania około 460-kilometrowej malowniczej trasy, która prowadzi po sielankowych wioskach, pięknych lasach i wokół przecudnych jezior. Jej trasa przebiega również przez główne miasta. Ukazuje więc ona w zróżnicowany sposób zarówno przyrodnicze, jak i urbanistyczne zaułki województwa. Robinsonada jest wydarzeniem survivalowo-bikepackingowym, tak więc zadaniem Uczestników jest nie tylko rozłożenie własnych sił, ale również dobór odpowiedniego ekwipunku niezbędnego do przeżycia tej wspaniałej przygody i zostania prawdziwym Robinsonem!


Robinsonada to piękne krajobrazy, doznania a przede wszystkim – Ludzie.


Tacy, którzy czują więcej i chcą więcej. Dlatego wsiadają na rower i rozwijają skrzydła. Niosą ich dwa koła, ale przede wszystkim pasja, marzenia, siła charakteru i pragnienie przeżycia czegoś niezwykłego.


Termin Robinsonady pokrywa się z organizowanym od wielu lat w Toruniu Bella Skyway Festiwalem. Jest więc to idealna okazja, by nie tylko aktywnie wykorzystać ostatnie dni wakacji, ale połączyć to z obecnością na cieszącym się już międzynarodową sławą festiwalem światła i dźwięku.


Organizator w porozumieniu z Władzami UMK oferuje możliwość rezerwacji noclegu w Domu Studenckim znajdującym się w miejscu startu i mety Robinsonady w noc poprzedzającą start. Ma to na celu nie tylko umożliwienie należytego wypoczynku przed startem, ale również samoistną integrację Uczestników Robinsonady.


Uczestniku – przed Tobą przygoda, tajemnica oraz współzawodnictwo… ale takie wiesz, z dyskretnym mrugnięciem do siebie. Jeśli to czujesz – bądź z nami! Start: 20 sierpnia 2020 r.


https://robinsonada.com.pl/

https://www.facebook.com/events/578131336107260/