Lotto Poland Bike Marathon - VII etap - Ossów

2020-08-23

Ossów, ul. Matarewicza 150 (obok OSP Ossów)

https://polandbike.pl/event-pro/ossow/

mtb

Start i meta oraz kolarskie miasteczko będą usytuowane w Ossowie przy ulicy Matarewicza 150, w sąsiedztwie OSP/Ossów – nieopodal terenów, gdzie rozegrała się decydująca potyczka Bitwy Warszawskiej 1920r. Trasa ze względu na specyfikę terenu (poligony wojskowe) oraz warunki pogodowe (brak opadów) poprowadzona głównie drogami pożarowymi.

 

Runda Mini będzie (z małymi korektami) pokrywać się z pętlą wytyczoną dla wyścigu drużynowego i poprowadzi wokół poligonu – kolejno: w kierunku Zielonki, Rembertowa, następnie Wesołej i Sulejówka, aby tuż przed Okuniewem zawrócić w stronę Ossowa.

 

Pierwsze 4km drogami szutrowymi, od piątego kilometra urozmaicenia: więcej duktów o nawierzchni piaszczystej, jazda po betonowych płytach, trawiaste fragmenty oraz kamieniste odcinki wzdłuż torów - i tak do 16km, gdzie wracamy na szuter. W międzyczasie sekcja singli od 10-12km i droga czołgowa na 14-15km. W okolicy Okuniewa (17-18km) przejazd przez pagórki, a po kolejnych trzech kilometrach drogami pożarowymi (nr 53, 42 i 50) rozjazd dystansów po 21km wspólnego ścigania. Mini pędzi szutrami do mety, a Max skręca w prawo na swoją rundę.


https://polandbike.pl/event-pro/ossow/