Ultra Sudety Gravel Race

2021-06-17 / 2021-06-20

Ziemia Kłodzka

https://ultrasudetygravelrace.com/

ultra

Ze strony organizatora:


Ultra Sudety Gravel Race to rowerowy maraton terenowy w formule samowystarczalności. Został wytyczony malowniczymi i widokowymi pasmami polskich Sudetów. Wystartować mogą w nim zarówno osoby chcące poczuć ducha rywalizacji jak i ceniące sobie długie obcowanie z naturą.


Trasa prowadzi głównie szutrowymi i terenowymi ścieżkami. Całość zamknięta jest w jednej pętli – start i meta znajduje się w tym samym miejscu.


Trasa rozpoczyna się w Górach Bystrzyckich i wiedzie kolejno przez Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Góry Bardzkie, pasmo Gór Sowich, Pogórze Wałbrzyskie, Góry Wałbrzyskie, Góry Kamienne, Góry Suche, Wzgórza Włodzickie, Góry Stołowe, Wzgórza Lewińskie.


Na trasie nie zabraknie przede wszystkim widokowych miejsc ale także atrakcji turystycznych tych znanych i mniej znanych. 


Skład trasy to:

Stan dróg i ścieżek jest monitorowany i możliwe są zmiany trasy spowodowane aktualnie trwającymi pracami leśnymi, remontami czy niewielkimi korektami. Ostateczna wersja trasy zostanie opublikowana nie później niż na 3 dni przed startem.


---


Do przejechania jest około 500 km w limicie 85 godzin. Na uczestników czeka około 11200 metrów przewyższeń. Zapisy ruszą w styczniu 2021.


https://ultrasudetygravelrace.com/

https://www.facebook.com/ultrasudetygravelrace/