Grand Prix Amatorów na Szosie - woj. pomorskie

2021-09-11

Miastko

https://rajdydlafrajdy.pl/edycja-2021/pomorskie/

szosa

Na XV etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy w pomorskie! Gospodarzem pierwszej części finałowego weekendu edycji 2021 będzie kolejny debiutant na frajdownej mapie Polski, czyli wielokulturowe Miastko. Za namową dobrego zbója Rummela wybierzemy się pohasać po leśnych zakamarkach, sprawdzić jak się mają okoliczne Alpy oraz czy rzeczywiście miasteckie jeziora należą do najładniejszych na Pojezierzu Bytowskim.


Usytuowanie w południowo-zachodniej części województwa sprawia, że równie blisko stąd do Gdańska co do Bydgoszczy – ale nie aż tak blisko jak do Szczecinka, Słupska czy nawet Koszalina. Po części jest to zapewne zasługa położenia w niewielkiej czy nawet symbolicznej odległości od 3 innych województw (zachodnio- i kujawsko-pomorskiego oraz Wielkopolski). Ponieważ region ten pozbawiony jest skomercjalizowanych atrakcji turystycznych i stosunkowo mało znany, to wciąż niewiele osób wie, jak BARDZO warto tu pojeździć rowerem. Największym atutem są bowiem walory krajobrazowe i przyrodnicze. Wśród spokojnych, malowniczych i często prowadzących donikąd dróg dominują łagodne wzniesienia lub tereny płaskie. A że w ostatnich latach przybyło sporo kilometrów dobrej nawierzchni, to i dla kolarzy szosowych pola do popisu nie brakuje!


Którędy dokładnie pobiegną trasy rajdu okaże się na wiosnę, gdy będzie można coś już więcej powiedzieć o stanie dróg po zimie, jak również planowanych remontach. Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:

=> podróżnicza (ok. 160 km)

=> sportowa (ok. 115 km)

=> rekreacyjna (ok. 75 km)