Great Lakes Gravel

2021-09-17 / 2021-09-19

Wilimy koło Biskupca

https://greatlakes.gravel.love/

gravel

ultra

Ze strony organizatora:

Przed Wami pierwszy w historii wyścig gravelowy w formule ultramaratonu, gdzie zmierzycie się z szutrowymi drogami z prawdziwego zdarzenia. Trasa Great Lakes Gravel zachwyci już od pierwszych kilometrów, ale w wielu miejscach zagwarantuje solidne pieczenie łydek. Zapewniamy, że ani przez chwilę nie będzie płasko i nudno.


Motywem przewodnim trasy są oczywiście jeziora, co w przypadku Mazur jest oczywistością. Przed Wami każdy rodzaj nawierzchni, a więc szuter, bruk pamiętający czasy XIX wieku, leśne ścieżki oraz odcinki asfaltowe, za które będziecie wdzięczni, bo dadzą chwilę wytchnienia. To jednak szuter będzie esencją tego wyścigu, pojedziecie drogami, które można wklejać do rowerowych pocztówek. Krajobrazy, które przy tym zobaczycie, będą wartością dodaną, której nikt Wam nie zabierze.


Startem i metą wyścigu będzie urokliwa miejscowość Wilimy, położona nad Jeziorem Dadaj, tuż przy historycznej granicy Warmii i Mazur. Do pokonania będzie pętla o długości nieco ponad 480 km, która poprowadzi przez najciekawsze miejsca krainy Tysiąca Jezior. Suma przewyższeń powinna przekroczyć 4000 metrów.https://www.facebook.com/great.lakes.gravel/

https://greatlakes.gravel.love/