Kaszubska Marszruta

Kaszubska Marszruta to cały system szlaków o różnej długości, zlokalizowanych w powiecie chojnickim. Najkrótsza trasa ma 32 km, najdłuższa 66 km, poziom trudności jest łatwy, a przejażdżka przyjemna. Trasy rowerowe liczą ok. 200 km.

Część szlaków jest z dala od dróg, a część wiedzie szosami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu. Dodatkowo, wzdłuż ruchliwych dróg specjalnie wybudowano bezpiecznie ścieżki. Dzięki temu można zaplanować ciekawą trasę rodzinną, która spełni oczekiwania uczestników, a jednocześnie jest to wyśmienita propozycja dla doświadczonych fanów dwóch kółek. Projekt tras był starannie przemyślany, co zaowocowało dobrze zorganizowaną i zachęcającą do korzystania infrastrukturą.

Podczas wycieczki znajdzie się mnóstwo szczegółowych tablic informacyjnych i zadaszonych miejsc, w których można odpocząć. Na każdej z 42 tablic znajdują się nie tylko dokładne wskazówki, którędy należy podążać. Są na nich pokazane wszystkie okoliczne atrakcje, a tych nie brakuje! Każdy ze szlaków jest ciekawy pod względem krajobrazowym, historycznym i kulturowym. Nie tylko przejeżdża się obok atrakcji regionu, ale część trasy wiedzie przez Bory Tucholskie.

Zdjęcia udostępnione przez pnbt.com.pl

Najczęstsze pytania

Czy szlaki rowerowe Kaszubskiej Marszruty są bezpieczne dla dzieci?

Większość szlaków jest poprowadzona z dala od dróg, część szosami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu. Wzdłuż główniejszych dróg wybudowano specjalne ścieżki rowerowe. Wszystko to sprawia, że Kaszubska Marszruta jest idealnym pomysłem na rodzinny wyjazd z dziećmi.

Czy szlaki są oznakowane?

Szlaki Kaszubskiej Marszruty są oznakowane. Wzdłuż tras są także umieszczone tablice informacyjne. Jednak czasami zdarzają się braki dlatego warto zaopatrzyć się w mapę papierową albo wspomagać się mapami, które można znaleść w naszym serwisie.

Czy szlaki są trudne?

Szlaki Kaszubskiej Marszruty nadają się dla początkujących rowerzystów. Szlaki są raczej płaskie, nie ma stromych podjazdów ani niebezpiecznych zjazdów. Ścieżki są zlokalizowane w bezpiecznej odległości od ruchu samochodowego.

Jak dojechać w okolice Kaszubskiej Marszruty?

Do Borów Tucholskich, w okolice Kaszubskiej Marszruty, można dojechać koleją. Pociągi docierają do Chojnic oraz Czerska. Dodatkowo do Borów Tucholskich prowadzą wygodne połączenia drogowe.

Kaszubska Marszruta - szlak zielony

Długość: 41.8 km

Kaszubska Marszruta - szlak żółty

Długość: 66.1 km

Kaszubska Marszruta - szlak czarny

Długość: 32.6 km

Kaszubska Marszruta - szlak czerwony

Długość: 56.0 km