Autor Trasy: Wojciech Waloch CoffeeTeaTrip

Tour de Zielona Góra to trasa, która rozłożona na dwa dni będzie piękną, rekreacyjną wycieczką w rytmie mijanych miejscowości, dająca dużo okazji do rozglądania się, smakowania detali otoczenia i kawowych postojów – krótko pisząc, do słodkiego lenistwa! Wycieczka jest też łatwa pod względem zaopatrzenia, bo regularnie mijać będziemy lokalne małe sklepiki.

Trasa poprowadzona jest głównie po drogach leśnych, szutrach oraz po lokalnych asfaltach o małym i średnim natężeniu ruchu. W połowie przejeżdżamy przez teren biwakowy wyznaczony przez Lasy Państwowe, co znacznie ułatwia całą logistykę organizacji noclegu.

Po wyjechaniu z Zielonej Góry aż do miejscowości Laski jedziemy leśnymi szutrami przez sosnowe lasy. Dalsza droga do Krosna Odrzańskiego przez Ciemnice i Połupin to na zmianę piękne szutry i drogi leśne z miejscowymi piaskownicami, jednak nic przez co nie da się przejechać nawet z zapakowanym rowerem. Krosno jest to ostatni czas na zrobienie zakupów przed biwakiem, jeśli go planujemy. Następny sklep jest dopiero w Sycowicach (o ile nie zboczymy gdzieś z trasy). Z Krosna wyjeżdżamy ścieżką rowerową i niedaleko kąpieliska odbijamy w drogę leśną, którą dojeżdżamy nad Jezioro Kamieńskie – tu szukamy sobie miejsca na biwak. Kolejny odcinek to ponownie drogi leśne i szutry, przy których przed samymi Sycowicami mijamy zagrodę żubrów. Przy odrobinie szczęścia będą się pasły przy naszej drodze. Dalsza część drogi przez Nietkowice i Bródki to już gładkie asfalty.

Dojeżdżamy do miejscowości Brody, gdzie czeka nas przeprawa promowa przez Odrę. A jeśli jesteśmy bardzo głodni, to możemy jeszcze popedałować prosto do Pomorska, gdzie jest mała pizzeria i w tej miejscowości przekroczyć rzekę. Także promem (promy są darmowe). Jeszcze tylko mały podjazd za miejscowością Wysokie i za kilka kilometrów kończymy przygodę w Zielonej Górze.

---

Na naszym instagramie znajdziecie więcej inspiracji do biwakowania w zgodzie z otaczającym Was światem: https://www.instagram.com/lesovik_outdoor

Nowości sprzętowe, artykuły na temat odpowiedzialnej turystyki i poradniki hamakowania znajdziecie na https://lesovik.eu

---

W większości przedstawionych tras noclegi wyznaczone są na obszarach programu Zanocuj w Lesie. Mapę z zaznaczonymi obszarami można znaleźć pod tym linkiem https://velomapa.pl/linki/zanocuj-w-lesie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się