Autor trasy: Jerzy Bielecki

Trasa została ułożona zarówno dla bikepackersów i bikeraftersów. Jeśli posiadamy packraft można poszczególnymi odcinkami zaplanować spływ Pilicą i Wisłą.

Trasa wiedzie w większości wzdłuż rzeki Pilicy, m.in. przez Spalski Park Krajobrazowy i wiele okolicznych rezerwatów. Nawierzchnia trasy jest mieszana: asfalty, szutry, leśne ścieżki. Na niektórych odcinkach blisko rzeki można trafić na piaszczyste lub podmokłe odcinki (w zależności od stanu wody), można wtedy pokonać trasę równoległymi drogami asfaltowymi. Bliżej Warszawy odwiedzimy Chojnowski Park Krajobrazowy, Rezerwat Obory i Las Kabacki.

Mimo że trasa wiedzie przez mocno zurbanizowane tereny to jest bardzo widokowa i poza odcinkami leśnymi natrafimy na rozległe pola uprawne i sady. Z zabytków czeka np. zamek w Czersku. Na trasie można odwiedzić dwie popularne kawiarnie: Góra Kawiarnia w Górze Kalwarii i Skład Towarów Wiejskich w Habdzinie.

Na trasie nie będzie problemu z zaopatrzeniem. Noclegi można planować w agroturystykach i na polach campingowych wzdłuż Pilicy. W rejonie Spały, Inowłodza, Nowego Miasta nad Pilicą i w Chojnowskim Parku Krajobrazowym są wyznaczone tereny legalnego biwakowania w ramach programu „Zanocuj w lesie”.

---

Na naszym instagramie znajdziecie więcej inspiracji do biwakowania w zgodzie z otaczającym Was światem: https://www.instagram.com/lesovik_outdoor

Nowości sprzętowe, artykuły na temat odpowiedzialnej turystyki i poradniki hamakowania znajdziecie na https://lesovik.eu

---

W większości przedstawionych tras noclegi wyznaczone są na obszarach programu Zanocuj w Lesie. Mapę z zaznaczonymi obszarami można znaleźć pod tym linkiem https://velomapa.pl/linki/zanocuj-w-lesie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się