O projekcie

Wesprzyj nas

Każdego roku na polskich drogach i szlakach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Zainteresowanie rowerem sprawia, że rozwija się infrastruktura rowerowa, w różnych zakątkach naszego kraju powstają nowe interesujące trasy.

W internecie jest wiele informacji o szlakach jednak są one rozproszone w różnych miejscach. Dodatkowo często opisy szlaków nie zawierają interaktywnej mapy ani śladów gpx do pobrania.

Podobnie sytuacja wygląda z imprezami i zawodami rowerowymi. Z każdym rokiem jest ich coraz więcej, jednak brakuje jednego miejsca gdzie można by było znaleźć interesujące nas wydarzenie.

Velomapa powstała w celu zaprezentowania szlaków i wydarzeń rowerowych w prosty i przejrzysty sposób. Główną cechą projektu jest to, że informacje są przedstawiane na zbiorczych, interaktywnych mapach. Dzięki temu możemy znaleźć inspiracje i zaplanować rowerowe przygody.

Staramy się aby pliki GPX były gotowe do wgrania do nawigacji, czy to do dedykowanego urządzenia czy aplikacji na smatfon. To nie zawsze ma miejsce w wielu innych stronach i aplikacjach z trasami.

Velomapa ma także aspekt społecznościowy. Użytkownicy mogą dodawać swoje zdjęcia oraz opinie o trasach, dzięki czemu sami mogą brać udział w rozbudowie bazy informacji o szlakach.

Współpraca

Głównym celem jest stworzenie interaktywnego katalogu wszystkich szlaków i imprez rowerowych w Polsce. Chcielibyśmy, żeby były one opisane, zawierały przydatne i praktyczne informacje oraz zdjęcia.

Pojedynczy zespół nie jest w stanie tego samemu dokonać. Szczególnie tak mały jak zespół Velomapy. Do zrealizowania naszego celu potrzebujemy pomocy społeczności rowerzystów, organizatorów zawodów, lokalnych organizacji turystycznych oraz samorządów.

Brzmi interesująco? Chciałbyś/Chciałabyś brać w tym udział? Zapraszamy do kontaktu

Kto za to odpowiada

Kacper Goliński

Projekt jest tworzony przy wsparciu wielu różnych osób jednak głównym pomysłodawcą i twórcą jestem ja, Kacper Goliński.

Mieszkam w Gdańsku i na co dzień pracuję jako programista. Pracuję zdalnie dla zagranicznej firmy. Przygodę z rowerami zacząłem już dobre kilka lat temu, pod koniec moich studiów. Zaczęło się od tygodniowego wyjazdu z sakwami do Czech. Moim najdłuższym wyjazdem rowerowym była wycieczka po Ameryce Środkowej, od Cancun w Meksyku do Panamy. W 2020 roku zacząłem jeździć bardziej sportowo, przyszedł też czas na nowy rower. Karbonowy Rose Backroad 2020. W 2021 zacząłem startować w zawodach, szosowych i gravelowych. Nawet na ostatnich zawodach w moim sezonie udało mi się wskoczyć na trzecie miejsce.

Poniżej linki do moich profilii na portalach społecznościowych:

Współpracują z nami:

Napisali o nas:

Wesprzyj nas

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się