O projekcie

W Internecie jest wiele informacji o szlakach, trasach, zawodach. Są najczęściej bardzo rozproszone i niejasne. Brakowało nam jednego miejsca, w którym możesz kompleksowo przygotować się do swojej wycieczki rowerowej - przyjrzeć się szlakowi, poznać wszystkie ważne informacje, zobaczyć zdjęcia, zainspirować się trasami innych, pobrać GPX, poznać opinie, zarezerwować nocleg, znaleźć serwis i smacznie zjeść, nie martwiąc się o bezpieczeństwo roweru. Stworzyliśmy je.

Każdy szlak i trasa przedstawione są na interaktywnych mapach, a obok znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Możesz poćwiczyć na najbardziej stromych podjazdach w Polsce, znajdując je na Velomapie. Obejrzysz także zdjęciami, trasy i opinie innych użytkowników. Załóż swój profil.

Velomapa to dzisiaj:

Siła społeczności

Ten projekt żyje siłą swojej rowerowej społeczności. Każdy z nas może dodać zdjęcia ze szlaków, podzielić się swoją opinią i wskazówkami, dodać własną trasę. W każdej chwili można zgłosić nowy szlak czy podjazd.

Codziennie odwiedzają nas tysiące użytkowników, zarówno tu, na stronie, jak i w naszych mediach społecznościowych. Rowerzyści chętnie udzielają wskazówek i wymieniają inspiracjami na facebookowej grupie. To każdy z nas współtworzy ten projekt. Załóż swój profil.

Twórcy

Kacper Goliński
Kacper Goliński
Pomysłodawca, Programista
[email protected]

Mieszkam w Gdańsku i na co dzień pracuję jako programista. Pracuję zdalnie dla zagranicznej firmy. Przygodę z rowerami zacząłem już dobre kilka lat temu, pod koniec moich studiów. Zaczęło się od tygodniowego wyjazdu z sakwami do Czech. Moim najdłuższym wyjazdem rowerowym była wycieczka po Ameryce Środkowej, od Cancun w Meksyku do Panamy. W 2020 roku zacząłem jeździć bardziej sportowo, przyszedł też czas na nowy rower. Karbonowy Rose Backroad 2020. W 2021 zacząłem startować w zawodach, szosowych i gravelowych. Nawet na ostatnich zawodach w moim sezonie udało mi się wskoczyć na trzecie miejsce.Jagoda Pietrzak
Jagoda Pietrzak

Jestem projektantką doświadczeń użytkownika UX. Odpowiadam za to, aby korzystanie z aplikacji mobilnej Velomapy jak i portalu było jak najbardziej intuicyjne i przyjazne. Prowadzę badania, żeby lepiej zrozumieć potrzeby naszych użytkowników. Jeśli akurat nie siędzę przed komputerem, prawdopodobnie jestem na spacerze z psami lub na siłowni :) Jestem fanką natury i nart - gdy jest nieco cieplej bardzo lubię eksplorować góry korzystając z rowerów elektrycznych.

 • Linkedin


 • Współpraca

  Do zrealizowania naszego celu potrzebujemy pomocy firm, społeczności rowerzystów, organizatorów zawodów, lokalnych organizacji turystycznych oraz samorządów. Jeśli chcesz z nami coś stworzyć, napisz do nas.

  Jesteśmy otwarci także na współpracę komercyjną. Jeśli dostarczasz wartość dla rowerzystów, nie wahaj się zgłosić do nas.

  Jeśli prowadzisz biznes, który można nazwać Miejscem Przyjaznym Rowerzystom, zobacz, co możemy Ci zaproponować lub napisz. Z chęcią umieścimy Cię na naszej, stale rozwijającej się, mapie MPR. Wystarczy naprawdę niewiele, by pomóc rowerzystom - sprzęt naprawczy lub stojak na rowery.

  Zapraszamy do kontaktu!

  Współpracują już z nami

  Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

  Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

  Zapisz się
  mobilna velomapa