O projekcie

Rower jest przyszłością, a przyszłość jest rowerem

To zdanie, w które głęboko wierzymy. Od lat obserwujemy polski rynek rowerowy i nigdy nie rozwijał się on tak szybko, jak teraz. Każdy z nas przyzna, że rowerzystów jest coraz więcej. Przybywa ścieżek rowerowych, szlaków, tras. Przybywa osób, które zakochują się w jeździe na rowerze i wybierają się na wycieczki, a nawet kilkudniowe wyprawy rowerowe. Są tacy, którzy jeżdżą od lat, są też tacy, którzy dopiero kupują swoje dwa kółka. Są tacy, którzy wracają z trzydziestej wyprawy, ale są też tacy, którzy dopiero wybierają odpowiedni namiot. Są tacy, którzy wolą relaks z rodziną, są też tacy, którzy chcą bić rekordy. Wielowymiarowość kolarstwa czyni ten sport pięknym.

Ten projekt jest właśnie dla nas - całej rowerowej społeczności

W Internecie jest wiele informacji o szlakach, trasach, zawodach. Są najczęściej bardzo rozproszone i niejasne. Brakowało nam jednego miejsca, w którym możesz kompleksowo przygotować się do swojej wycieczki rowerowej - przyjrzeć się szlakowi, poznać wszystkie ważne informacje, zobaczyć zdjęcia, zainspirować się trasami innych, pobrać GPX, poznać opinie, zarezerwować nocleg, znaleźć serwis i smacznie zjeść, nie martwiąc się o bezpieczeństwo roweru. Brakowało nam też miejsca, w którym moglibyśmy wybrać zawody dostosowane do swojej kondycji i kategorii, w której jeździmy. Stworzyliśmy je.

Każdy szlak i trasa przedstawione są na interaktywnych mapach, a obok znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. W kalendarzu zawodów łatwo odnajdziesz coś dla Ciebie. Możesz poćwiczyć na najbardziej stromych podjazdach w Polsce, znajdując je na Velomapie. Obejrzysz także zdjęciami, trasy i opinie innych użytkowników. Załóż swój profil.

Velomapa to dzisiaj:

“Naszą misją jest pomóc rowerzystom zaplanować komfortowe, piękne i niezapomniane wycieczki rowerowe.”

Siła społeczności

Ten projekt żyje siłą swojej rowerowej społeczności. Każdy z nas może dodać zdjęcia ze szlaków, podzielić się swoją opinią i wskazówkami, dodać własną trasę. W każdej chwili można zgłosić nowy szlak, podjazd czy zawody rowerowe.

Codziennie odwiedzają nas tysiące użytkowników, zarówno tu, na stronie, jak i w naszych mediach społecznościowych. Rowerzyści chętnie udzielają wskazówek i wymieniają inspiracjami na facebookowej grupie. To każdy z nas współtworzy ten projekt. Załóż swój profil.

Twórcy

Nasz świat kręci się wokół roweru. Nie byłoby tego projektu, gdyby nie nasza wielka pasja do kolarstwa. Tworzymy go po godzinach pracy, wkładając wiele serca w to, co robimy. Poznaj nas bliżej!

Kacper Goliński
Kacper Goliński
Pomysłodawca, Programista
[email protected]

Mieszkam w Gdańsku i na co dzień pracuję jako programista. Pracuję zdalnie dla zagranicznej firmy. Przygodę z rowerami zacząłem już dobre kilka lat temu, pod koniec moich studiów. Zaczęło się od tygodniowego wyjazdu z sakwami do Czech. Moim najdłuższym wyjazdem rowerowym była wycieczka po Ameryce Środkowej, od Cancun w Meksyku do Panamy. W 2020 roku zacząłem jeździć bardziej sportowo, przyszedł też czas na nowy rower. Karbonowy Rose Backroad 2020. W 2021 zacząłem startować w zawodach, szosowych i gravelowych. Nawet na ostatnich zawodach w moim sezonie udało mi się wskoczyć na trzecie miejsce.Mateusz Chabros
Mateusz Chabros
Rozwój biznesu, marketing, współpraca
[email protected]

Mieszkam w Poznaniu, gdzie skończyłem dwa kierunki ekonomiczne i pracowałem w startupie medycznym. Rower towarzyszy mi od dziecka, a intensywnie jeżdżę od 5 lat. W swojej stajni mam rower górski od Kross, a czas pozwala mi przejeżdżać ok. 4000 km rocznie. Trzy lata temu zakochałem się w wyprawach rowerowych. Jeździłem po Polsce - do Gubina i do Gdańska. W planach kolejne. W 2021 r. zadebiutowałem w zawodach maratonu MTB w Bydgoszczy, zdobywając I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Kolejne rowerowe marzenia zamierzam sukcesywnie spełniać.

 • Linkedin
 • Strava


 • Projekt jest tworzony przy pomocy wielu innych osób i dzięki wspierającym nas na patronite.pl/velomapa. Nie miałby jednak racji bytu, gdyby nie zaangażowana społeczność rowerzystów. Dziękujemy!

  Współpraca

  Do zrealizowania naszego celu potrzebujemy pomocy firm, społeczności rowerzystów, organizatorów zawodów, lokalnych organizacji turystycznych oraz samorządów. Jeśli chcesz z nami coś stworzyć, napisz do nas.

  Jesteśmy otwarci także na współpracę komercyjną. Jeśli dostarczasz wartość dla rowerzystów, nie wahaj się zgłosić do nas.

  Jeśli prowadzisz biznes, który można nazwać Miejscem Przyjaznym Rowerzystom, zobacz, co możemy Ci zaproponować lub napisz. Z chęcią umieścimy Cię na naszej, stale rozwijającej się, mapie MPR. Wystarczy naprawdę niewiele, by pomóc rowerzystom - sprzęt naprawczy lub stojak na rowery.

  Zapraszamy do kontaktu!

  Współpracują już z nami

  Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

  Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

  Zapisz się