O projekcie

Każdego roku na polskich drogach i szlakach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Zainteresowanie rowerem sprawia, że rozwija się infrastruktura rowerowa, w różnych zakątkach naszego kraju powstają nowe interesujące trasy.

W internecie jest wiele informacji o szlakach jednak są one rozproszone w różnych miejscach. Dodatkowo często opisy szlaków nie zawierają interaktywnej mapy ani śladów gpx do pobrania.

Podobnie sytuacja wygląda z imprezami i zawodami rowerowymi. Z każdym rokiem jest ich coraz więcej, jednak brakuje jednego miejsca gdzie można by było znaleźć interesujące nas wydarzenie.

Velomapa powstała w celu zaprezentowania szlaków i wydarzeń rowerowych w prosty i przejrzysty sposób. Główną cechą projektu jest to, że informacje są przedstawiane na zbiorczych, interaktywnych mapach. Dzięki temu możemy znaleźć inspiracje i zaplanować rowerowe przygody.

Cele i plany

Głównym celem jest stworzenie interaktywnego katalogu wszystkich szlaków i imprez rowerowych w Polsce. Chcielibyśmy, żeby były one opisane, zawierały przydatne i praktyczne informacje oraz zdjęcia.

Pojedynczy zespół nie jest w stanie tego samemu dokonać. Szczególnie tak mały jak zespół Velomapy. Do zrealizowania naszego celu potrzebujemy pomocy społeczności rowerzystów, organizatorów zawodów, lokalnych organizacji turystycznych oraz samorządów.

Już teraz Velomapa udostępnia narzędzia do publikowania imprez rowerowych. Organizatorzy mogą sami tworzyć profile imprez oraz dodawać wydarzenia. Chcielibyśmy zbudować podobne narzędzia do dodawania nowych szlaków oraz audytowania już istniejących. Dzięki temu, lokalni eksperci mogliby samemu tworzyć i ulepszać bazę informacji o szlakach. Przy okazji promując swój region w całej Polsce.

Brzmi interesująco? Chciałbyś/Chciałabyś brać w tym udział? Zapraszamy do kontaktu

Kto za to odpowiada

Kacper Goliński

Projekt jest tworzony przy wsparciu wielu różnych osób jednak głównym pomysłodawcą i twórcą jestem ja, Kacper Goliński.

Mieszkam w Gdańsku i na co dzień pracuję jako programista. Pracuję zdalnie dla zagranicznej firmy. Przygodę z rowerami zacząłem już dobre kilka lat temu, pod koniec moich studiów. Zaczęło się od tygodniowego wyjazdu z sakwami do Czech. Moim najdłuższym wyjazdem rowerowym była wycieczka po Ameryce Środkowej, od Cancun w Meksyku do Panamy. W 2020 roku zacząłem jeździć bardziej sportowo, przyszedł też czas na nowy rower. Karbonowy Rose Backroad 2020. W 2021 zacząłem startować w zawodach, szosowych i gravelowych. Nawet na ostatnich zawodach w moim sezonie udało mi się wskoczyć na trzecie miejsce.

Poniżej linki do moich profilii na portalach społecznościowych:

Napisali o nas: