Wiślana Trasa Rowerowa

Wiślana Trasa Rowerowa jest jedną z wyjątkowych tras na mapie naszego kraju. Jej początek jest na Śląsku w Beskidach, a koniec jest nad Bałtykiem. Idea stworzenia szlaku, który prowadziłby przez całą Polskę, nie jest nowa. Pierwsze plany dotyczące budowy pojawiły się już pod koniec ubiegłego wieku. Łączna długość szlaków ma liczyć około 1200 km. Trasa ma prowadzić z dala od ruchu samochodów, między innymi po wałach przeciwpowodziowych, które znajdują się po obu stronach Wisły.

Jednak do tej pory trasa istnieje jedynie częściowo. Ale już teraz można wyruszyć na wyprawę na odcinkach znajdujących się w województwie śląskim, małopolskiem, kujawsko-pomorskim i pomorskim.

Krajobraz Polski jest bardzo zróżnicowany. W zależności od tego, który odcinek trasy jest w planie, jeździ się przez lasy, łąki, z widokiem na pola lub góry. W trosce o komfort i bezpieczeństwo rowerzystów korzystających ze szlaków, tam, gdzie jest to możliwe, trasa wiedzie z dala od ruchu ulicznego. Często jedzie się drogami gruntowymi, leśnymi ścieżkami lub drogami, gdzie jest małe natężenie ruchu.

W województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim, trasa jest planowana po obu stronach Wisły.

Najczęstsze pytania

Ile km ma Wiślana Trasa Rowerowa?

Wiślana Trasa Rowerowa ma liczyć około 1200 km. Aktualnie szlak jest ukończony tylko częściowo.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się