Warszawska Obwodnica Turystyczna (Krwawa pętla)

Długość: 250.1 km

Suma podjazdów: 712 m

Suma zjazdów: 709 m

Maksymalna wysokość: 132 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 67 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Warszawska Obwodnica Turystyczna, którą spotkać można także pod nazwą Krwawa Pętla to w rzeczywistości połączenie kilku szlaków wiodących wokół Warszawy. Ich łączna długość to aż 240 km i mimo bezpośredniej bliskości dużej aglomeracji, jedzie się pośród wyjątkowo malowniczych widoków. Szlak wiedzie przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, Chojnowski Park Krajobrazowy i Kampinoski Park Narodowy (dookoła, którego biegnie Kampinoski Szlak Rowerowy, a także Lasy Chotomowskie i Legionowskie. Trasa powstała w 2008 roku, a nazwa nawiązuje do tego, że szlak w większości oznaczono kolorem czerwonym.

Za początek trasy uważa się stację PKP Modlin, skąd wiedzie wzdłuż brzegów Wisły. Poziom trudności i jakość oznakowania jest zależna od odcinka. Jedzie się zarówno po asfalcie, jak i po wydmach, gdzie jazda rowerem jest czasem niemożliwa. Podczas suszy lub po intensywnych opadach pokonanie tych odcinków jest jeszcze cięższe. Trudniejszy teren jest przy Lasach Chotomowskich, Nieporęckich i Drewnickich, gdzie znajdują się rezerwaty Horowe Bagna i Horowa Góra. To urozmaicenie docenią m.in. fani szlaków MTB.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (0)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa