Warszawska Obwodnica Turystyczna (Krwawa pętla)

Długość: 251.0 km

Warszawska Obwodnica Turystyczna, którą spotkać można także pod nazwą Krwawa Pętla to w rzeczywistości połączenie kilku szlaków wiodących wokół Warszawy. Ich łączna długość to aż 240 km i mimo bezpośredniej bliskości dużej aglomeracji, jedzie się pośród wyjątkowo malowniczych widoków. Szlak wiedzie przez trzy Parki Narodowe: Mazowiecki, Chojnowski i Kampinoski, a także Lasy Chotomowskie i Legionowskie. Trasa powstała w 2008 roku, a nazwa nawiązuje do tego, że szlak w większości oznaczono kolorem czerwonym.

Za początek trasy uważa się stację PKP Modlin, skąd wiedzie wzdłuż brzegów Wisły. Poziom trudności i jakość oznakowania jest zależna od odcinka. Jedzie się zarówno po asfalcie, jak i po wydmach, gdzie jazda rowerem jest czasem niemożliwa. Podczas suszy lub po intensywnych opadach pokonanie tych odcinków jest jeszcze cięższe. Trudniejszy teren jest przy Lasach Chotomowskich, Nieporęckich i Drewnickich, gdzie znajdują się rezerwaty Horowe Bagna i Horowa Góra. To urozmaicenie docenią m.in. fani szlaków MTB.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.