Kampinoski Szlak Rowerowy

Długość: 144.5 km

Nawierzchnia: mieszana; odcinki asfaltowe, szutrowe oraz piaszczyste

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Trasa przebiega wokół Kampinoskiego Parku Narodowego i ma długość 144,5 km. Podczas jazdy zatacza się pętlę wokół Puszczy. Ze względu na ograniczone możliwości techniczne, szlak rowerowy jest na istniejących już szlakach pieszych. Głównym szlakiem jest szlak zielony, ale włączono szlaki łącznikowe oznaczone kolorem żółtym. Do tych miejsc można dojechać samochodem, przez co wycieczka nie musi obejmować całej trasy. Szlak jest dostępny dla rowerzystów przez cały rok, a przy tym nie brakuje w niewielkiej odległości sklepów spożywczych czy wiat turystycznych.

Trasa cechuje się zmienną nawierzchnią, co dodatkowo dodaje smaczku całej wyprawie. Najczęściej jednak jedzie się po drogach asfaltowych o niewielkim natężeniu ruchu i drogach polnych i leśnych. Chociaż jest to propozycja całoroczna, są odcinki, których poziom trudności może rosnąć w zależności od warunków pogodowych. W niektórych miejscach powstają kałuże, czy luźne piaski. Wybierając się na wycieczkę tym szlakiem, najlepiej zaopatrzyć się we własną mapę lub GPS, bo oznakowanie może się okazać niewystarczające.

Popularna trasa wśród rowerzystów z Warszawy.

%>

Opinie użytkowników

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się