Rower i namiot nad jeziorem

Blog

Relacje, poradniki i aktualności.

Marcin Mioduszewski

Moje pierwsze 200 km. Nadbużański Szlak Rowerowy i nie tylko.

Jak przejechać 200 km na rowerze? Z tym pytaniem zmierzyłem się, wyjeżdżając na Nadbużański Szlak Rowerowy. Widoki na Podlasiu cieszyły oczy, a kolejne kilometry pojawiały się na liczniku…

Tomasz Chabros

Konin - Poznań: Dreams come true

Od dawna myślałem o tym, czy da się bezpiecznie i poruszając się ciekawymi drogami, dojechać rowerem z Konina do Poznania. Brak oficjalnego szlaku rowerowego bezpośrednio do stolicy Wielkopolski przekonał mnie do wytyczenia własnej 108km trasy. Bywało niebezpiecznie i głośno, jednak wiejski krajobraz i spokój pośród pól sprawił, że jazda była przyjemna, a marzenie podróży rowerem do Poznania udało się spełnić.

Jakub Hejduk

Pętla do Rezerwatu Źródła Rzeki Łyny

To, co przyciąga rowerzystów na Warmię i Mazury to cisza i spokój jezior, lasów i łąk. Mierząca 90 km pętla prowadząca do Rezerwatu “Źródła Rzeki Łyny” to kultowa już trasa rowerowa, która hipnotyzuje swoim urokiem oraz bliskością przyrody.

Mateusz Chabros

Napisz swój tekst rowerowy i pokaż go światu!

Kręci Cię rower albo wyprawy rowerowe? Spisujesz relacje z tras? Robisz zdjęcia podczas jazdy? A może kręcisz filmy?

Mateusz Chabros

Sprawdź stan infrastruktury rowerowej, gdziekolwiek kręcisz!

Większość naszych codziennych przejażdżek rowerowych odbywa się w najbliższej okolicy. Jeżdżąc na rowerze po miastach, wsiach czy polskich drogach, często zastanawiamy się, czy znajdziemy na swojej trasie także drogi przeznaczone dla rowerzystów.

Mateusz Chabros

Możesz pomóc w rozwoju Velomapy!

Dziś postanowiliśmy założyć Patronite. To taki portal, na którym decydujecie się wpłacać co miesiąc drobną kwotę na rzecz wybranego Autora.

Mateusz Chabros

Trasy społeczności

Każdy z nas ma swoje ulubione trasy. Niektórzy przejechali je raz w jakimś zakątku kraju i wspominają z nostalgią, inni cieszą się nimi na okrągło, kręcąc po nich co tydzień. Teraz możecie się nimi podzielić na Velomapie.

Konkurs fotograficzny

Czerwcowy konkurs fotograficzny. Do wygrania kask dla dzieci, rękawiczki i bidon.

Kamil Ariel Mąkosza

Mroźny wyjazd

Wyjazd w teren podczas zimy, chodził za mną od dłuższego czasu, a teraz, choć nie było nawet grama śniegu, taka okazja się nadarzyła za sprawą mrozu i ładnej pogody. Miało to związek nie tylko z samą chęcią biwakowania zimą, ale też z przygotowaniami do wyprawy na Nordkapp, które trwają od dłuższego czasu i zasadniczo są liczone w latach.

Maria Kostacińska

Pierwsza wyprawa rowerowa - jak się przygotować? Poradnik LESOVIK

Z zachwytem obserwujemy rosnący w ostatnim czasie wzrost zainteresowania wyprawami rowerowymi i bikepackingiem. Jako osoby bezpowrotnie zakochane w spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, nocowaniu wśród odgłosów lasu i przemierzaniu świata na rowerze, od razu zgodziliśmy się, kiedy Kacper z Velomapa.pl poprosił nas o przygotowanie artykułu o tym, jak przygotować się do pierwszej wyprawy rowerowej.

Baza podjazdów rowerowych

Kilka dni temu wystartowała nowa część serwisu z podjazdami rowerowymi. Jest to kolejna część serwisu, którą mogą rozwijać sami użytkownicy. Przez ostatnie kilka dni użytkownicy dodali już prawie 200 podjazdów z całej Polski, Czech i Słowacji.

Zdjęcia szlaków

Niedawno pojawiła się nowa funkcjonalność w serwisie. Wszyscy użytkownicy Velomapy mogą dodawać swoje zdjęcia do szlaków. Zdjęcia są prezentowane przy pomocy interaktywnej mapy oraz galerii.

Velomapowe widżety

Prowadzisz bloga albo stronę internetową? Opisujesz szlaki rowerowe? Świetnie. Ten post pokaże ci jak możesz umieścić interaktywną mapę szlaku na swojej stronie.

Dodawanie imprez rowerowych do Velomapy

Jesteś organizatorem imprezy rowerowej? Chciałbyś ją dodać za darmo do naszego kalendarza? Super. W tym poście dowiesz się jak to zrobić.

EuroVelo - czyli europejskie szlaki rowerowe

Od dłuższego czasu turystyka rowerowa rozwija się coraz prężniej. Sprzyja temu budowa nowych tras rowerowych w całej Europie. Wśród nich jest szereg takich, które pozwalają zwiedzić kilka krajów. Na szczególną uwagę zasługuje EuroVelo. To sieć kilkunastu szlaków rowerowych, dzięki którym możemy przejechać całą Europę!

Nowa niebieska droga rowerowa w Gdańsku

Nowy odcinek prowadzi po wale wzdłuż Wisły i jest częścią Wiślanej Trasy Rowerowej w województwie pomorskim.

Pierwsze kroki

Zdecydowaliśmy rozpocząć prowadzenie bloga gdzie będzie można znaleźć relacje z wycieczek, relacje z udziału w różnych imprezach i zawodach rowerowych, poradniki oraz testy sprzętu. Nie zabraknie też informacji o postępach prac na stronie.