Blog Velomapa.pl

Dodawanie imprez rowerowych do Velomapy

Jesteś organizatorem imprezy rowerowej? Chciałbyś ją dodać za darmo do naszego kalendarza? Super. W tym poście dowiesz się jak to zrobić.

EuroVelo - czyli europejskie szlaki rowerowe

Od dłuższego czasu turystyka rowerowa rozwija się coraz prężniej. Sprzyja temu budowa nowych tras rowerowych w całej Europie. Wśród nich jest szereg takich, które pozwalają zwiedzić kilka krajów. Na szczególną uwagę zasługuje EuroVelo. To sieć kilkunastu szlaków rowerowych, dzięki którym możemy przejechać całą Europę!

Nowa niebieska droga rowerowa w Gdańsku

Nowy odcinek prowadzi po wale wzdłuż Wisły i jest częścią Wiślanej Trasy Rowerowej w województwie pomorskim.

Szlakiem Green Velo wzdłuż Zalewu Wiślanego

Doświadczony rowerzysta mógłby pokonać całą tą trasę w jeden dzień, ale droga do łatwych nie należy (przynajmniej na początku), a do tego jechaliśmy z siedmioletnim dzieckiem, które dopiero co nauczyło się jeździć na rowerze, więc poświęciliśmy na wyprawę dwa dni.

Najlepsze i najpiękniejsze trasy rowerowe – TOP 5

Turystyka rowerowa w ostatnich latach w naszym kraju rozkwita. Dzieje się tak za sprawą coraz większej dbałości o zdrowie i kondycję Polaków, ale też przez bogatszą z każdym rokiem mapę szlaków rowerowych. Jedne z nich są idealne dla początkujących cyklistów i rodzin z dziećmi, inne natomiast dostarczą wrażeń osobom zaawansowanym. Jakie są najlepsze trasy rowerowe w Polsce? Oto nasze TOP 5!

Pierwsze kroki

Zdecydowaliśmy rozpocząć prowadzenie bloga gdzie będzie można znaleźć relacje z wycieczek, relacje z udziału w różnych imprezach i zawodach rowerowych, poradniki oraz testy sprzętu. Nie zabraknie też informacji o postępach prac na stronie.