Blog Velomapa.pl

Szukasz dziennika zmian? Znajdziesz go tutaj

Możesz pomóc w rozwoju Velomapy!

Dziś postanowiliśmy założyć Patronite. To taki portal, na którym decydujecie się wpłacać co miesiąc drobną kwotę na rzecz wybranego Autora.

Trasy społeczności

Każdy z nas ma swoje ulubione trasy. Niektórzy przejechali je raz w jakimś zakątku kraju i wspominają z nostalgią, inni cieszą się nimi na okrągło, kręcąc po nich co tydzień. Teraz możecie się nimi podzielić na Velomapie.

Konkurs fotograficzny

Czerwcowy konkurs fotograficzny. Do wygrania kask dla dzieci, rękawiczki i bidon.

Kamil Ariel Mąkosza

Mroźny wyjazd

Wyjazd w teren podczas zimy, chodził za mną od dłuższego czasu, a teraz, choć nie było nawet grama śniegu, taka okazja się nadarzyła za sprawą mrozu i ładnej pogody. Miało to związek nie tylko z samą chęcią biwakowania zimą, ale też z przygotowaniami do wyprawy na Nordkapp, które trwają od dłuższego czasu i zasadniczo są liczone w latach.

Maria Kostacińska

Pierwsza wyprawa rowerowa - jak się przygotować? Poradnik LESOVIK

Z zachwytem obserwujemy rosnący w ostatnim czasie wzrost zainteresowania wyprawami rowerowymi i bikepackingiem. Jako osoby bezpowrotnie zakochane w spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, nocowaniu wśród odgłosów lasu i przemierzaniu świata na rowerze, od razu zgodziliśmy się, kiedy Kacper z Velomapa.pl poprosił nas o przygotowanie artykułu o tym, jak przygotować się do pierwszej wyprawy rowerowej.

Baza podjazdów rowerowych

Kilka dni temu wystartowała nowa część serwisu z podjazdami rowerowymi. Jest to kolejna część serwisu, którą mogą rozwijać sami użytkownicy. Przez ostatnie kilka dni użytkownicy dodali już prawie 200 podjazdów z całej Polski, Czech i Słowacji.

Zdjęcia szlaków

Niedawno pojawiła się nowa funkcjonalność w serwisie. Wszyscy użytkownicy Velomapy mogą dodawać swoje zdjęcia do szlaków. Zdjęcia są prezentowane przy pomocy interaktywnej mapy oraz galerii.

Velomapowe widżety

Prowadzisz bloga albo stronę internetową? Opisujesz szlaki rowerowe? Świetnie. Ten post pokaże ci jak możesz umieścić interaktywną mapę szlaku na swojej stronie.

Dodawanie imprez rowerowych do Velomapy

Jesteś organizatorem imprezy rowerowej? Chciałbyś ją dodać za darmo do naszego kalendarza? Super. W tym poście dowiesz się jak to zrobić.

EuroVelo - czyli europejskie szlaki rowerowe

Od dłuższego czasu turystyka rowerowa rozwija się coraz prężniej. Sprzyja temu budowa nowych tras rowerowych w całej Europie. Wśród nich jest szereg takich, które pozwalają zwiedzić kilka krajów. Na szczególną uwagę zasługuje EuroVelo. To sieć kilkunastu szlaków rowerowych, dzięki którym możemy przejechać całą Europę!

Nowa niebieska droga rowerowa w Gdańsku

Nowy odcinek prowadzi po wale wzdłuż Wisły i jest częścią Wiślanej Trasy Rowerowej w województwie pomorskim.

Pierwsze kroki

Zdecydowaliśmy rozpocząć prowadzenie bloga gdzie będzie można znaleźć relacje z wycieczek, relacje z udziału w różnych imprezach i zawodach rowerowych, poradniki oraz testy sprzętu. Nie zabraknie też informacji o postępach prac na stronie.