Kaszubska Marszruta

Kaszubska Marszruta to cały system szlaków o różnej długości, zlokalizowanych w powiecie chojnickim. Najkrótsza trasa ma 32 km, najdłuższa 66 km, poziom trudności jest łatwy, a przejażdżka przyjemna. Trasy rowerowe liczą ok. 200 km.

Część szlaków jest z dala od dróg, a część wiedzie szosami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu. Dodatkowo, wzdłuż ruchliwych dróg specjalnie wybudowano bezpiecznie ścieżki. Dzięki temu można zaplanować ciekawą trasę rodzinną, która spełni oczekiwania uczestników, a jednocześnie jest to wyśmienita propozycja dla doświadczonych fanów dwóch kółek. Projekt tras był starannie przemyślany, co zaowocowało dobrze zorganizowaną i zachęcającą do korzystania infrastrukturą. Na szlakach występują praktycznie wszystkie rodzaje nawierzchni. W większości to asfalt i dobry szuter.

Podczas wycieczki znajdzie się mnóstwo szczegółowych tablic informacyjnych i zadaszonych miejsc (wiata, ławki, stojaki rowerowe, kosze), w których można odpocząć. Na każdej z 42 tablic znajdują się nie tylko dokładne wskazówki, którędy należy podążać. Są na nich pokazane wszystkie okoliczne atrakcje, a tych nie brakuje! Każdy ze szlaków jest ciekawy pod względem krajobrazowym, historycznym i kulturowym. Nie tylko przejeżdża się obok atrakcji regionu, ale część trasy wiedzie przez Bory Tucholskie.

W okolicy można znaleść bardzo dużo obiektów noclegowych więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od pól namiotowych, przez prywatne kwatery a kończąc na luksusowych hotelach.

Zdjęcia udostępnione przez pnbt.com.pl

Atrakcje w okolicy Kaszubskiej Marszruty

Główną atrakcją regionu jest oczywiście przyroda Borów Tucholskich. Jeziora i lasy na terenie parku narodowego.

Przechodząc na poszczególne trasy Kaszubskiej Marszruty można znaleźć pliki ze śladem GPX do pobrania.

Najczęstsze pytania

Czy szlaki rowerowe Kaszubskiej Marszruty są bezpieczne dla dzieci?

Większość szlaków jest poprowadzona z dala od dróg, część szosami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu. Wzdłuż główniejszych dróg wybudowano specjalne ścieżki rowerowe. Wszystko to sprawia, że Kaszubska Marszruta jest idealnym pomysłem na rodzinny wyjazd z dziećmi.

Czy szlaki są oznakowane?

Szlaki Kaszubskiej Marszruty są oznakowane. Wzdłuż tras są także umieszczone tablice informacyjne. Jednak czasami zdarzają się braki dlatego warto zaopatrzyć się w mapę papierową albo wspomagać się mapami, które można znaleść w naszym serwisie.

Czy szlaki są trudne?

Szlaki Kaszubskiej Marszruty nadają się dla początkujących rowerzystów. Szlaki są raczej płaskie, nie ma stromych podjazdów ani niebezpiecznych zjazdów. Ścieżki są zlokalizowane w bezpiecznej odległości od ruchu samochodowego.

Jak dojechać w okolice Kaszubskiej Marszruty?

Do Borów Tucholskich, w okolice Kaszubskiej Marszruty, można dojechać koleją. Pociągi docierają do Chojnic oraz Czerska. Dodatkowo do Borów Tucholskich prowadzą wygodne połączenia drogowe. Na miejscu można się zatrzymać na jednym z wielu parkingów zlokalizowanych koło szlaków.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się