Kaszubska Marszruta

Kaszubska Marszruta to cały system szlaków o różnej długości, zlokalizowanych w powiecie chojnickim. Najkrótsza trasa ma 32 km, najdłuższa 66 km, poziom trudności jest łatwy, a przejażdżka przyjemna. Trasy rowerowe liczą ok. 200 km.

Część szlaków jest z dala od dróg, a część wiedzie szosami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu. Dodatkowo, wzdłuż ruchliwych dróg specjalnie wybudowano bezpiecznie ścieżki. Dzięki temu można zaplanować ciekawą trasę rodzinną, która spełni oczekiwania uczestników, a jednocześnie jest to wyśmienita propozycja dla doświadczonych fanów dwóch kółek. Projekt tras był starannie przemyślany, co zaowocowało dobrze zorganizowaną i zachęcającą do korzystania infrastrukturą. Na szlakach występują praktycznie wszystkie rodzaje nawierzchni. W większości to asfalt i dobry szuter.

Podczas wycieczki znajdzie się mnóstwo szczegółowych tablic informacyjnych i zadaszonych miejsc (wiata, ławki, stojaki rowerowe, kosze), w których można odpocząć. Na każdej z 42 tablic znajdują się nie tylko dokładne wskazówki, którędy należy podążać. Są na nich pokazane wszystkie okoliczne atrakcje, a tych nie brakuje! Każdy ze szlaków jest ciekawy pod względem krajobrazowym, historycznym i kulturowym. Nie tylko przejeżdża się obok atrakcji regionu, ale część trasy wiedzie przez Bory Tucholskie.

W okolicy można znaleść bardzo dużo obiektów noclegowych więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od pól namiotowych, przez prywatne kwatery a kończąc na luksusowych hotelach.

Zdjęcia udostępnione przez pnbt.com.pl

Najczęstsze pytania

Czy szlaki rowerowe Kaszubskiej Marszruty są bezpieczne dla dzieci?

Większość szlaków jest poprowadzona z dala od dróg, część szosami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu. Wzdłuż główniejszych dróg wybudowano specjalne ścieżki rowerowe. Wszystko to sprawia, że Kaszubska Marszruta jest idealnym pomysłem na rodzinny wyjazd z dziećmi.

Czy szlaki są oznakowane?

Szlaki Kaszubskiej Marszruty są oznakowane. Wzdłuż tras są także umieszczone tablice informacyjne. Jednak czasami zdarzają się braki dlatego warto zaopatrzyć się w mapę papierową albo wspomagać się mapami, które można znaleść w naszym serwisie.

Czy szlaki są trudne?

Szlaki Kaszubskiej Marszruty nadają się dla początkujących rowerzystów. Szlaki są raczej płaskie, nie ma stromych podjazdów ani niebezpiecznych zjazdów. Ścieżki są zlokalizowane w bezpiecznej odległości od ruchu samochodowego.

Jak dojechać w okolice Kaszubskiej Marszruty?

Do Borów Tucholskich, w okolice Kaszubskiej Marszruty, można dojechać koleją. Pociągi docierają do Chojnic oraz Czerska. Dodatkowo do Borów Tucholskich prowadzą wygodne połączenia drogowe. Na miejscu można się zatrzymać na jednym z wielu parkingów zlokalizowanych koło szlaków.