Kaszubska Marszruta - szlak żółty

Kaszubska Marszruta

Długość: 66.5 km

Suma podjazdów: 246 m

Suma zjazdów: 244 m

Maksymalna wysokość: 167 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 113 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Kaszubska Marszruta - szlak żółty
Kaszubska Marszruta - szlak żółty
Kaszubska Marszruta - szlak żółty

Kaszubska Marszruta - szlak żółty to szlak rowerowy o długości 66.5 km. Podczas trasy rowerzyści pokonają 246 m podjazdów i 244 m zjazdów. Najwyższy punkt szlaku jest na wysokości 167.0 m n.p.m.

Atrakcje w okolicy "Kaszubska Marszruta - szlak żółty"

  • Park Narodowy Bory Tucholskie - Park wchodzi w skład utworzonego w 2010 roku Rezerwatu Biosfery „Bory Tucholskie”, który jest największym rezerwatem biosfery w Polsce. Bory Tucholskie są największym kompleksem leśnym w Polsce.
  • Zaborski Park Krajobrazowy - W granicach parku znajduje się około 50 jezior. Do największych i najgłębszych należy Jezioro Charzykowskie.
  • Jezioro Charzykowskie - Powierzchnia jeziora wynosi 1 363,8 ha. Latem odbywają się tam imprezy żeglarskie, regaty oraz inne wydarzenia związane z kulturą żeglarską, m.in. przegląd piosenki żeglarskiej.
  • Swornegacie - Nazwa pochodząca z języka kaszubskiego. W Swornychgaciach znajduje się Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego.
  • Charzykowy - Wieś turystyczno-letniskowa. W Charzykowach znajduje się siedziba Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, Zaborskiego Parku Krajobrazowego oraz najstarszego w Polsce klubu żeglarskiego - Chojnicki Klub Żeglarski.

Inne szlaki w pobliżu

Ten szlak wchodzi w skład

Opinie użytkowników (1)

  • Przejechany odcinek to Charzykowy (0km) - Męcikał (37km). Od Charzykowy do Kopernicy (10km) jest utwardzona droga szutrowa. Dalej do Chocińskiego Młyna (18km) gładka jak pupa niemowlaka droga asfaltowa. Są chyba na niej jakieś zawody, bo na asfalcie wymalowane różne oznaczenia. Ten odcinek bardzo ładny krajobrazowo. Lasy, jeziora, Brda i Czerwona Struga. Od Chocińskiego Młyna do Drzewicza trasa idzie tak jak czerwona Kaszubska Marszruta. Najbardziej obawialiśmy się odcinaka poprowadzonego z Drzewicza do Męcikału który szedł lasem (złe doświadczenia z innych szlaków tak oznaczonych na mapie). Ale jest to utwardzona szutrowa droga leśna (Strefa ruchu). Miejscami wybita jakby przez pojazdy gąsienicowe, ale spokojnie da się jechać. Można ten fragment ominąć asfaltem, ale droga się odrobinę wydłuża i jest tam trochę samochodów. Przez Swornegacie trzeba jechać jezdnią, ale większość rowerzystów wybiera chodnik. Ruch samochodowy zasadniczo nie jest duży. Można z drogi odbić na "miejską" plażę ze strzeżonym kąpieliskiem (ulica Podgórna - wyznaczona strefa zamieszkania). W Czernicy jest także oznaczony kamping i strzeżone kąpielisko - taki cypel oddzielający jeziora Kosobudno i Dybrzyk. Także jako miejsce odpoczynku dla dzieciaków można wybrać jedną albo druga miejscowość w zależności od dalszego planu trasy.

    ogólna ocena:
    trudność: 2
    stan nawierzchni: 4
    widoki/krajobraz: 5
    ruch samochodów: mały
    rekomendowany rower: gravel / trekking
    szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa