Kaszubska Marszruta - szlak żółty

Długość: 66.5 km

Suma podjazdów: 246 m

Suma zjazdów: 244 m

Maksymalna wysokość: 167 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 113 m n.p.m.

Szlak żółty (najdłuższy) wchodzący w system szlaków Kaszubskiej Marszruty (pod tym linkiem znajduje się opis całego systemu oraz poglądowa mapa).

Atrakcje w okolicy "Kaszubska Marszruta - szlak żółty"

  • Park Narodowy Bory Tucholskie - Park wchodzi w skład utworzonego w 2010 roku Rezerwatu Biosfery „Bory Tucholskie”, który jest największym rezerwatem biosfery w Polsce. Bory Tucholskie są największym kompleksem leśnym w Polsce.
  • Zaborski Park Krajobrazowy - W granicach parku znajduje się około 50 jezior. Do największych i najgłębszych należy Jezioro Charzykowskie.
  • Jezioro Charzykowskie - Powierzchnia jeziora wynosi 1 363,8 ha. Latem odbywają się tam imprezy żeglarskie, regaty oraz inne wydarzenia związane z kulturą żeglarską, m.in. przegląd piosenki żeglarskiej.
  • Swornegacie - Nazwa pochodząca z języka kaszubskiego. W Swornychgaciach znajduje się Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego.
  • Charzykowy - Wieś turystyczno-letniskowa. W Charzykowach znajduje się siedziba Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, Zaborskiego Parku Krajobrazowego oraz najstarszego w Polsce klubu żeglarskiego - Chojnicki Klub Żeglarski.
%>

Opinie użytkowników

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się