Kaszubska Marszruta - szlak czarny

Kaszubska Marszruta

Długość: 32.9 km

Suma podjazdów: 108 m

Suma zjazdów: 106 m

Maksymalna wysokość: 153 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 132 m n.p.m.

Rodzaje nawierzchni

asfalt: 13.1 km
utwardzona: 0.02 km
kostka brukowa: 3.98 km
szuter: 1.65 km
nieutwardzona: 7.93 km
brak danych: 6.2 km

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Kaszubska Marszruta - szlak czarny
Kaszubska Marszruta - szlak czarny
Kaszubska Marszruta - szlak czarny

Kaszubska Marszruta - szlak czarny to szlak rowerowy o długości 33.1 km. Podczas trasy rowerzyści pokonają 67 m podjazdów i 69 m zjazdów. Najwyższy punkt szlaku jest na wysokości 157.0 m n.p.m.

Bardzo ładnie zorganizowane miejsce postoju nad Jeziorem Wielkim Zielonym
Bardzo ładnie zorganizowane miejsce postoju nad Jeziorem Wielkim Zielonym mkwapisz

Atrakcje w okolicy "Kaszubska Marszruta - szlak czarny"

  • Park Narodowy Bory Tucholskie - Park wchodzi w skład utworzonego w 2010 roku Rezerwatu Biosfery „Bory Tucholskie”, który jest największym rezerwatem biosfery w Polsce. Bory Tucholskie są największym kompleksem leśnym w Polsce.
  • Zaborski Park Krajobrazowy - W granicach parku znajduje się około 50 jezior. Do największych i najgłębszych należy Jezioro Charzykowskie.
  • Jezioro Charzykowskie - Powierzchnia jeziora wynosi 1 363,8 ha. Latem odbywają się tam imprezy żeglarskie, regaty oraz inne wydarzenia związane z kulturą żeglarską, m.in. przegląd piosenki żeglarskiej.
  • Swornegacie - Nazwa pochodząca z języka kaszubskiego. W Swornychgaciach znajduje się Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego.

Inne szlaki w pobliżu

Ten szlak wchodzi w skład

Opinie użytkowników (2)

  • Trasa poprowadzona polami i lasami. Po drodze jest tylko jeden punkt w którym można, a nawet warto odpocząć. Trzeba tylko zabrać jakiś koc, ręczniki i stroje kąpielowe. Jest to Jezioro Wielkie Zielone na 23,3km. Dzieciaki będą szczęśliwe. Od 0km do 21km (Zielona Chocina) trasa jest bardzo łatwa i przyjemna. Od 21km do 31km (Zielona Huta) droga dla rowerów trekingowych jest NIEPRZEJEZDNA. Droga jest piaszczysta i nieutwardzona. Nie dał rady rowerzysta na MTB z dużo szerszymi oponami. Udaje się może przejechać 50m i kolejne 50 rower trzeba pchać (nawet nie prowadzić). Łatwiej było jechać ścierniskiem niż samą drogą. Rodzina chciała mnie za to zabić. Dlatego warto dojechać do wspomnianego jeziora, a potem wrócić do drogi 212 i asfaltem wrócić do początku trasy. Być może ten 10km odcinek drogi jest przejezdny jak jest mokro. Ale latem, to jest po prostu bardzo nieśmieszny dowcip, który popsuł całą wycieczkę.

    ogólna ocena:
    stan nawierzchni: 3
    ruch samochodów: Mały
    rekomendowany rower: Gravel / Trekking
  • Przepiękny szlak:-) widoki rekompensują wszystko w moim przypadku wybór roweru szosowego:-P

    ogólna ocena:
    stan nawierzchni: 4
    ruch samochodów: Mały
    rekomendowany rower: Gravel / Trekking
    szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: TAK