Regiony i grupy szlaków

Tutaj znajdziesz listę regionów i grup szlaków rowerowych. Na każdej podstronie można obejrzeć mapę szlaków rowerowych występujących w danym regionie oraz przeczytać o nim informacje.

Skontaktuj się z nami jeżeli uważasz, że brakuje jakiegoś regionu.

Kaszubska Marszruta

Kaszubska Marszruta to cały system szlaków o różnej długości, zlokalizowanych w powiecie chojnickim. Najkrótsza trasa ma 32 km, najdłuższa 66 km, poziom trudności jest łatwy, a przejażdżka przyjemna. Trasy rowerowe liczą ok. 200 km.

przejdź

Wiślana Trasa Rowerowa

Wiślana Trasa Rowerowa jest jedną z wyjątkowych tras na mapie naszego kraju. Jej początek jest na Śląsku w Beskidach, a koniec jest nad Bałtykiem. Łączna długość szlaków ma liczyć około 1200 km.

przejdź

Kociewskie szlaki rowerowe

Kociewie jest malowniczym regionem zlokalizowanym na Pomorzu Gdańskim. Częściowo jego obszar znajduje się na terenie Borów Tucholskich. W Kociewiu do tej pory powstało aż kilkanaście różnych tras rowerowych.

przejdź

Szlaki Kanału Elbląskiego

Kanał Elbląski znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Jego budowa była związana z chęcią stworzenia szybkiej drogi wodnej, którą można dotrzeć do Ostródy, Iławy i Starych Jabłonek.

przejdź

Velo Małopolska

przejdź

Wielkopolski System Szlaków Rowerowych

Wielkopolska jest jednym z regionów Polski słynących z zachwycających widoków i bujnej przyrody. Na obszarze Wielkopolski są dwa parki narodowe, a w tracie jazdy rowerem przejeżdża się obok rozlewisk rzeki i przy jeziorach.

przejdź

Rowerowe Szlaki Greenways

Szlaki dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego. Są to wielofunkcyjne szlaki służące niezmotoryzowanym formom transportu, podróżowania i promocji zdrowego stylu życia.

przejdź