Kociewskie trasy rowerowe

Kociewie jest malowniczym regionem zlokalizowanym na Pomorzu Gdańskim. Częściowo jego obszar znajduje się na terenie Borów Tucholskich, w okolicy których znajduje się Kaszubska Marszruta. W Kociewiu do tej pory powstało aż kilkanaście różnych tras rowerowych, których łączna długość przekracza 1000 km. To prawdziwa gratka dla fanów dwóch kółek. Bez trudu można zaplanować interesujące wycieczki dla całej rodziny.

Katedra w Pelplinie
Katedra w Pelplinie caspg

Ponadto Kociewie nie jest propozycją atrakcyjną tylko przez wzgląd na wielość tras. Podczas jazdy można podziwiać malownicze widoki, a także zwiedzić lokalne atrakcje turystyczne, a tych nie brakuje. Kociewie obejmuje kilka miast, a w każdym z nich znajdują się warte uwagi zabytki. Mieszkańcy Kociewia są bardzo przyzwyczajeni do tradycji i z chęcią opowiedzą miejscowe legendy. Można wsłuchać się w kociewską gwarę, podziwiać piękne hafty i rozsmakować się w lokalnym jedzeniu. Bez zwątpienia ten region Polski ma niepowtarzalny klimat, który doda dodatkowego charakteru podczas zwiedzania takich miejsc jak gotycka Bazylika Katedralna w Pelplinie, Zamek Gniew, czy Muzeum Mitologii Słowiańskiej.

Most kolejowy w Tczewie
Most kolejowy w Tczewie caspg
Zamek w Gniewie
Zamek w Gniewie caspg

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa