Velo Czorsztyn - Trasa rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Długość: 27.3 km

Suma podjazdów: 187 m

Suma zjazdów: 195 m

Maksymalna wysokość: 629 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 522 m n.p.m.

Nawierzchnia: asfalt

Przejechałeś/przejechałaś już ten szlak? Podziel się swoją opinią.

Zdjęcia użytkowników

dodaj zdjęcie

Velo Czorsztyn ma blisko 30 km i jak sama nazwa wskazuje, droga jest zlokalizowana nad Jeziorem Czorsztyńskim. To jedna z najciekawszych tras znajdujących się na południu Polski. Można powiedzieć, że na ten szlak składają się dwie inne trasy – odcinek znajdujący się na południu Jeziora Czorsztyńskiego wchodzi w skład popularnego szklaku Velo Dunajec, natomiast północna część to trasa stworzona przez Gminę Czorsztyn. Decydując się na Velo Czorsztyn, jazdę można rozpocząć w kilku miejscowościach. Nie brakuje w nich także miejsc noclegowych i parkingów.

Wzdłuż trasy Velo Czorsztyn znajdują się barierki zabezpieczające przed wpadnięciem do jeziora. To również większe poczucie bezpieczeństwa dla osób planujących wycieczkę z dziećmi. Trasa jest dosyć przyjemna, warto ją wybrać nie tylko przez malownicze widoki, ale i możliwość rejsu po jeziorze. W trakcie pływania można podziwiać zamek w Niedzicy i Czorsztynie. To jedne z najładniejszych zamków w naszym kraju. Atrakcją jest także przejazd po zaporze wodnej chroniącej wieś Frydman.

Atrakcje w okolicy "Velo Czorsztyn"

 • Jezioro Czorsztyńskie - Zbiornik wodny na Dunajcu, który powstał przez spiętrzenie wody. Dużą popularnością turystów cieszy się główna zapora.
 • Zapora wodna Niedzica - Zapora wodna wybudowana w latach 1975–1997, która spiętrzyła wody Dunajca przez co powstało Jezioro Czorsztyńskie.
 • Zamek Dunajec - Zamek został wzniesiony najprawdopodobniej w początkach XIV wieku. Położona na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego.
 • Kościół św. Michała Archanioła - Kościół wybudowany w II połowie XV w. na miejscu starszej świątyni z XIII wieku.
 • Zamek w Czorsztynie - Ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Dunajcem (obecnie nad Jeziorem Czorsztyńskim) w granicach Pienińskiego Parku Narodowego.

Przydatne linki. Wpisy o trasie na blogach, relacje itp.

Opinie użytkowników

Dodaj swoją opinie
 • Tu jest przepięknie. Jechaliśmy 7 maja w sobotę, deszcz złapał nas dwa razy i dzięki temu było bardzo luźno na trasie. Jest kilka podjazdów, zwłaszcza na tej części której brakuje na planie aby domknac kółko, pomiędzy Czorsztynem a Sromowcami i potem przed Nidzicą. Do tego ostry ale krótki Falsztyn. Wszystko to jest rekompensowane przez przepiękne widoki, zwłaszcza w zachodniej części trasy. Można trochę wydłużyć trasę do Sromowcow Niżnych i na przykład wrócić po stronie Słowackiej. Polecamy zjeść u Blondyna w Podbrzeziu.
  ogólna ocena: 2
  trudność: 3
  stan nawierzchni: 1
  widoki/krajobraz: 1
  ruch samochodów: średni
  rekomendowany typ roweru: szosa
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak
 • Szlak z przepięknymi widokami. Raczej prosty za wyłączeniem jednego, ale konkretnego podjazdu :) Polecam też skorzystanie z przeprawy statkiem, którym możemy wrócić do początku trasy. Jeśli ktoś chce objechać całe jezioro dookoła jak najbardziej istnieje taka możliwość i należy doliczyć do tego szlaku ok 15 km. Niestety odcinek ten prowadzi po drogach publicznych.
  ogólna ocena: 4
  trudność: 2
  stan nawierzchni: 1
  widoki/krajobraz: 4
  ruch samochodów: brak
  rekomendowany typ roweru: szosa
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak
Poradnik Bikepackersa

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się