Szlak Rowerowy Wokół Tatr

Długość: 288.3 km

Suma podjazdów: 2466 m

Suma zjazdów: 2464 m

Maksymalna wysokość: 1125 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 471 m n.p.m.

Szlak Rowerowy Wokół Tatr (pełna nazwa szlaku to "historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr") powstał z inicjatywy samorządów polskich i słowackich. Jego całkowita długość ma przekraczać 250 km. Trasa była bardzo starannie zaplanowana i wybierając się na wyprawę rowerową, możemy odwiedzić najważniejsze tatrzańskie zakątki po obu stronach granicy. Ze względu na długość i liczne walory przyrodnicze, warto zaplanować kilkudniową wycieczkę.

Ważne: Aktualnie szlak nie jest w całości ukończony. Zamieszczona trasa jest propozycją szlaku, która prowadzi drogami bocznymi, drogami głównymi. Można spodziewać się  trochę szutru :)

To jedna z tych tras, które usatysfakcjonują zarówno osoby lubiące spokojne wycieczki, jak i te szukające mocnych wrażeń. Decydując się na ten szlak, można rozkoszować się bajecznymi górskimi widokami bez konieczności podjazdu pod strome wzniesienia. Trasę podzielono na odcinki łagodne i wymagające. Pierwsze z nich będą odpowiednie do przejażdżek rekreacyjnych. Nie są trudne, za to jest mnóstwo pięknych krajobrazów. Natomiast przy drugim typie odcinków potrzebna jest lepsza kondycja i umiejętności, a na trasie pojawiają się liczne podjazdy. Szlak nie jest jeszcze całkowicie ukończony, ale część odcinków jest już oddanych do użytku.

W okolicach Nowego targu Szlak Wokół Tatr łączy się z trasą Velo Dunajec - jedną z najładniejszych tras w Małopolsce.

Atrakcje w okolicy "Szlak Wokół Tatr"

Opinie użytkowników

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się