Szlak Rowerowy Wokół Tatr

Długość: 289.0 km

Szukaj noclegu na

Szlak Rowerowy Wokół Tatr (pełna nazwa szlaku to "historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr") powstał z inicjatywy samorządów polskich i słowackich. Jego całkowita długość ma przekraczać 250 km. Trasa była bardzo starannie zaplanowana i wybierając się na wyprawę rowerową, możemy odwiedzić najważniejsze tatrzańskie zakątki po obu stronach granicy. Ze względu na długość i liczne walory przyrodnicze, warto zaplanować kilkudniową wycieczkę.

Ważne: Aktualnie szlak nie jest w całości ukończony. Zamieszczona trasa jest propozycją szlaku, która prowadzi drogami bocznymi, drogami głównymi. Można spodziewać się  trochę szutru :)

To jedna z tych tras, które usatysfakcjonują zarówno osoby lubiące spokojne wycieczki, jak i te szukające mocnych wrażeń. Decydując się na ten szlak, można rozkoszować się bajecznymi górskimi widokami bez konieczności podjazdu pod strome wzniesienia. Trasę podzielono na odcinki łagodne i wymagające. Pierwsze z nich będą odpowiednie do przejażdżek rekreacyjnych. Nie są trudne, za to jest mnóstwo pięknych krajobrazów. Natomiast przy drugim typie odcinków potrzebna jest lepsza kondycja i umiejętności, a na trasie pojawiają się liczne podjazdy. Szlak nie jest jeszcze całkowicie ukończony, ale część odcinków jest już oddanych do użytku.

Przydatne linki:

Ten szlak wchodzi w skład: