Szlaki Kanału Elbląskiego

Kanał Elbląski znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Jego budowa była związana z chęcią stworzenia szybkiej drogi wodnej, którą można dotrzeć do Ostródy, Iławy i Starych Jabłonek. Całą trasę dzieli się na trzy odcinki prowadzące do wspomnianych miast. Kanał łączy ze sobą mazurskie jeziora, więc decydując się na okoliczne ścieżki rowerowe, możemy cieszyć się pięknymi krajobrazami. W okolicy Kanału Elbląskiego znajdują się lasy, zbiorowiska roślinne i siedliska zwierząt, w tym objętych ochroną.

Pochylnia Jelenie
Pochylnia Jelenie caspg

Mało tego, Kanał Elbląski jest największą atrakcją turystyczną w całym regionie. Dlatego też nie zabraknie miejsc noclegowych, restauracji, czy wypożyczalni sprzętu wodnego. Planując wyprawę rowerową, warto się pokusić o kilkudniowy pobyt. W tym czasie poza wyprawą rowerową można skorzystać na przykład z rejsu statkiem. Cały Kanał Elbląski ma długość 151,7 km, a wzdłuż niego powstało wiele interesujących ścieżek rowerowych. W zależności od wybranej trasy, jej długość jest różna, ale wszystkie charakteryzują bajeczne widoki.

Ostróda
Ostróda caspg

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa