Szlak Kanału Elbląskiego (Elbląg - Ostróda)

Długość: 80.0 km

To trasa łącząca Elbląg z Ostródą. Ma długość 80 km i poprowadzono ją w taki sposób, by była w bliskości do szlaku wodnego Kanału Elbląskiego. Szlak stworzono na istniejącej już infrastrukturze, a najważniejsze prace polegały na dodaniu odpowiedniego oznakowania. Obecnie jest to najważniejszy szlak Krainy Kanału Elbląskiego, a do jego przemierzania nie potrzeba własnej mapy.

W trakcie jazdy można podziwiać jeziora Kanału Elbląskiego i otaczające je krajobrazy. Rowerzysta przemierza trasę na różnych nawierzchniach. Są drogi asfaltowe, które stanowią większość nawierzchni. Obok nich jest m.in. kostka kamienna, drogi gruntowe, jumbo. Na tej trasie sprawdzą się rowery trekkingowe, MTB i crossowe. Ponieważ na odcinku kilkunastu kilometrów znajdują się płyty, zaleca się rowery z szerszymi oponami.

Oprócz tego szlak łączy się z innymi trasami w okolicy, więc wycieczkę można urozmaicić. Warto rozważyć ją jako wyprawę dwudniową, zwłaszcza że baza noclegowa jest dość dobrze zorganizowana.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.