Trasa rowerowa Green Velo

Długość: 1899.9 km

Suma podjazdów: 6529 m

Suma zjazdów: 6285 m

Maksymalna wysokość: 432 m n.p.m.

Minimalna wysokość: -3 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to wyjątkowa trasa na mapie Polski, która wiedzie przez obszar pięciu województw leżących we wschodniej części kraju. Jej łączna długość wraz z łącznikami to blisko 2000 km. Prowadzi wzdłuż wschodniej granicy kraju. Decydując się na ten szlak, można przeżyć ciekawą przygodę i poznać nieco bliżej kulturę województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Przejeżdża się przez pięć parków narodowych i szereg parków krajobrazowych. Szlak rowerowy Green Velo jest dobrze oznakowany, a swoją podróż można rozpocząć w dowolnym miejscu.

Dużą część trasy stanowią drogi o niewielkim natężeniu ruchu. Oprócz tego 590 km (29% długości trasy)  stanowią drogi leśne, a przez 180 km  (9% długości trasy) jedzie się dolinami rzek. Przez to, że szlak jest prowadzony głównie przez tereny nizinne, większość trasy stanowi doskonałą propozycję dla osób zainteresowanych rekreacyjną turystyką rowerową. Większej wprawy, kondycji i roweru dostosowanego do trudniejszej nawierzchni potrzeba w okolicach Rzeszowa i Podgórza. Ze względu na długość trasy nie bez znaczenia jest obecność Miejsc Obsługi Rowerzystów (MOR), wiat, ławek i tablic informacyjnych.

Opis trasy wraz ze zdjęciami możesz znaleźć w magazynie bikeBoard

Atrakcje w okolicy "Green Velo"

Najczęstsze pytania

Czy szlak Green Velo jest oznakowany?

Szlak jest oznakowany na całej długości metalowymi tabliczkami koloru pomarańczowego (znaki R4) z czarnym rowerem oraz logiem szlaku Green Velo. Oprócz tego można znaleźć inne znaki i tablice informujące o szlakach łącznikowych, miejscach odpoczynku czy nachyleniu.

Czy szlak jest trudny?

Szlak w większości jest prowadzony przez głównie tereny nizinne. Przez co jest idealny dla osób początkujących i nie wymaga dużego przygotwania kondycyjnego. Trudność się zwiększa w okolicach Rzeszowa i Podgórza.

Opinie użytkowników (0)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się