Wiślana Trasa Rowerowa - EV9 - Pomorskie

Wiślana Trasa Rowerowa

Długość: 112.7 km

Suma podjazdów: 504 m

Suma zjazdów: 432 m

Maksymalna wysokość: 80 m n.p.m.

Minimalna wysokość: -1 m n.p.m.

Rodzaje nawierzchni

asfalt: 82.47 km
utwardzona: 2.14 km
płyty betonowe: 5.46 km
kostka brukowa: 5.79 km
bruk: 1.36 km
szuter: 2.11 km
nieutwardzona: 1.91 km
brak danych: 11.43 km

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Wiślana Trasa Rowerowa - EV9 - Pomorskie
Wiślana Trasa Rowerowa - EV9 - Pomorskie
Wiślana Trasa Rowerowa - EV9 - Pomorskie
Wiślana Trasa Rowerowa - EV9 - Pomorskie
Wiślana Trasa Rowerowa - EV9 - Pomorskie
Wiślana Trasa Rowerowa - EV9 - Pomorskie

Wiślana Trasa Rowerowa w województwie pomorskim (część lewobrzeżna) ma długość około 112 km. Poprowadzono ją razem z EuroVelo 9. Chociaż nie jest w pełni ukończona, jest wiele odcinków, które są gotowe i jeździ się dobrze. Szlak poprowadzono po obu stronach Wisły i zachęca do tego, by organizować zarówno krótkie, jak i długie wycieczki. Na trasie nie tylko można delektować się wspaniałymi widokami, ale też zwiedzić sporo zabytków.

W okolicy nie brakuje średniowiecznych zamków i gotyckich kościołów. Wśród miejsc, które trzeba odwiedzić, jest m.in. zamek krzyżacki w Malborku, zamek w Kwidzynie czy żuławski dom podcieniowy. Warto też się zatrzymać przy Śluzie w Przegalinie, która spodba się wszystkim miłośnikom ciekawostek technicznych.

Śluza w Przegalinie
Śluza w Przegalinie caspg

Jadąc tą trasą, przejeżdża się przez takie miejscowości i regiony jak Gdańsk, Żuławy Gdańskie i Żuławy Malborskie, Kociewie i Powiśle. W zależności od odcinka nawierzchnia i podjazdy są inne. W części jedzie się po terenie płaskim, odcinki te są w sam raz na wycieczkę rekreacyjną, a w części są liczne pagórki i męczące podjazdy. Szlak wiedzie głównie ścieżkami rowerowymi i drogami o niewielkim natężeniu ruchu.

Wjazd do Tczewa (od Gdańska)
Wjazd do Tczewa (od Gdańska) caspg
Wiślana Trasa Rowerowa - EV9 - Pomorskie

Atrakcje w okolicy "Wiślana Trasa Rowerowa - EV9 - Pomorskie"

  • Śluza w Przegalinie - Śluza umożliwiająca żeglugę śródlądową między Martwą Wisłą i Przekopem Wisły. Składa się z dwóch śluz: czynnej „Południowej” (powstałej w latach 1975–1982) i nieczynnej od roku 1992 „Północnej” (oddanej do użytku w roku 1895).
  • Gdańsk - Główne Miasto - Reprezentacyjna część gdańskiej dzielnicy Śródmieście. Tworzy zwarty zespół zabytkowy gdzie znajduje się większość zabytków miasta. Bazylika Mariacka, Złota Brama, Ratusz Głównego Miasta oraz zabytkowa oś Drogi Królewskiej (ul. Długiej i Długiego Targu).
  • Mosty w Tczewie - Most drogowy w Tczewie na dolnej Wiśle zbudowany w latach 1851–1857. Most kolejowy w Tczewie wybudowany w 1891 most kolejowy na trasie magistrali kolejowej łączącej Warszawę z Gdańskiem, będący aktualnie najdłuższym mostem kolejowym w Polsce (1030 m).

Inne szlaki w pobliżu

Ten szlak wchodzi w skład

Opinie użytkowników (0)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa