Wiślana Trasa Rowerowa - EV9 - Pomorskie

Długość: 112.0 km

Nawierzchnia: mieszana

Trasa ta ma długość około 112 km. Poprowadzono ją razem z EuroVelo 9. Chociaż nie jest w pełni ukończona, jest wiele odcinków, które są gotowe i jeździ się dobrze. Szlak poprowadzono po obu stronach Wisły (niedługo dodamy drugą część do serwisu) i zachęca do tego, by organizować zarówno krótkie, jak i długie wycieczki. Na trasie nie tylko można delektować się wspaniałymi widokami, ale też zwiedzić sporo zabytków. W okolicy nie brakuje średniowiecznych zamków i gotyckich kościołów. Wśród miejsc, które trzeba odwiedzić, jest m.in. zamek krzyżacki w Malborku, zamek w Kwidzynie czy żuławski dom podcieniowy.

Jadąc tą trasą, przejeżdża się przez takie miejscowości i regiony jak Gdańsk, Żuławy Gdańskie i Żuławy Malborskie, Kociewie i Powiśle. W zależności od odcinka nawierzchnia i podjazdy są inne. W części jedzie się po terenie płaskim, odcinki te są w sam raz na wycieczkę rekreacyjną, a w części są liczne pagórki i męczące podjazdy. Szlak wiedzie głównie ścieżkami rowerowymi i drogami o niewielkim natężeniu ruchu.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.