R10 - łącznik - Półwysep Helski

Długość: 54.5 km

Suma podjazdów: 129 m

Suma zjazdów: 130 m

Maksymalna wysokość: 53 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 1 m n.p.m.

Rodzaje nawierzchni

asfalt: 12.96 km
utwardzona: 1.48 km
kostka brukowa: 28.03 km
szuter: 7.78 km
nieutwardzona: 1.75 km
brak danych: 2.52 km

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
R10 - łącznik - Półwysep Helski
R10 - łącznik - Półwysep Helski
R10 - łącznik - Półwysep Helski
R10 - łącznik - Półwysep Helski
R10 - łącznik - Półwysep Helski
R10 - łącznik - Półwysep Helski

R10 - łącznik - Półwysep Helski to szlak rowerowy o długości 54.5 km. Podczas trasy rowerzyści pokonają 129 m podjazdów i 130 m zjazdów. Najwyższy punkt szlaku jest na wysokości 53.0 m n.p.m.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (1)

 • Rowerem na Hel brzmi pięknie. Ale na miejscu nie jest tak różowo. Trasa na Półwyspie lata świetności ma dawno za sobą, wymaga odnowienia. 1. Od Karwii do Jastrzębiej góry. 5 gwiazdek. Wydzielona ścieżka asfaltowa, biegnie miejscami z dala od ulicy. Nowiutka, sama przyjemność z jazdy. Dzieci na rowerkach, czy w przyczepkach są tu bezpieczne. 2. Jastrzębia Góra - Władysławowo. 2 gwiazdki (tylko za to, że jest). Ścieżka nadaje się do zrobienia od nowa, nieliczne odcinki o lepszej jakości (świeżo po renowacji). Praktycznie w całości biegnie wzdłuż ulic (hałas!). Uwaga na część asfaltową! Mnóstwo tu poprzecznych garbów (korzenie drzew wypchnęły asfalt), których nie widać. Dziecku nierówności mogą nawet wyrwać kierownicę z ręki i przewrócić. Jest kilka podjazdów, ale są długie - gdy dobierzesz przełożenie, spokojnie dojedziesz na szczyt. Dziecko w przyczepie - niemiłosiernie wytrzepie. Dziecko na rowerze - raczej od 9-10 lat. 3. Władysławowo - Chałupy, z trudem 2 gwiazdki, bo jest (a raczej była) Ta trasa to duże rozczarowanie. Remont spóźniony o 10 lat... Ścieżka z modnych 20 lat temu betonowych kostek, które pozapadały się. Jest nierówna, ma losowo rozmieszczone dziury. Nawet dorosły może się przewrócić. Dla dzieci to zagrożenie, ponieważ raczej nie będą tak skupione, jak dorośli. Ścieżka biegnie wzdłuż głównej drogi. Jest głośno i ciasno, bo piesi mają tutaj także wstęp (to chwilami uniemożliwia ruch rowerowy). W samych Chałupach jest znacznie lepiej - ścieżka jest odnowiona, wydzielona. Pięknie położona nad morzem z zachęcającymi przystankami przy molo, czy nabrzeżu od strony Zatoki Gdańskiej. Dziecko w przyczepie - od biedy ujdzie, wytrzepie na nierównościach. Dziecko na rowerze - nie poleciłbym (za ciasno, dziury / nierówności w ścieżce). Podsumowując: trasa woła o odnowienie. Zamiast niej lepiej pojechać wokół Wyspy Sobieszewskiej. Widoki i jakość trasy nieporównanie piękniejsze. Serio!

  ogólna ocena:
  trudność: 2
  stan nawierzchni: 2
  widoki/krajobraz: 5
  ruch samochodów: brak
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa