Trasa Rowerowa Mierzei Wiślanej (R10)

Pobierz GPX

Długość: 49.0 km

Nawierzchnia: głównie szutry, odcinki asfaltowe, z kostki oraz nawierzchnia bitumiczna

Trasa Rowerowa Mierzei Wiślanej to nowy szlak wiodący od Mikoszewa do Krynicy Morskiej. Jej całkowita długość wynosi 50 kilometrów. Szlak jest zlokalizowany pomiędzy Zalewem Wiślanym i Zatoką Gdańską, a droga wiedzie głównie przez lasy Mierzei Wiślanej. Ponieważ trasa prowadzi także przez wydmy i jedzie się wzdłuż linii brzegowej, szlak ten jest wyjątkowo malowniczy. Część trasy jest dobrze opisana i bez obaw dojedziemy do Kątów Rybackich. Jednak w innych miejscach zdarzają się odcinki, gdzie trzeba zachować więcej czujności.

Zaletą jest dobra nawierzchnia, po której można jeździć nawet z przyczepką. Na wyprawę można wybrać się właściwie każdym rowerem poza szosowym. Jednak najlepszym rowerem na tę trasę będzie gravel. W niektórych miejscach jest ścieżka z żywicy, w innych jest kostka, ale w zdecydowanej większości jedzie się ubitym szutrem. Na ten szlak warto wybrać się także ze względu na bliskość trójmiasta. Mikoszewo, w którym szlak ma swój początek, znajduje się 25 km od centrum Gdańska. Na trasie nie zabrakło wiat dla rowerzystów.

Komentarze

  • Dorota

    Bardzo ładna trasa. Niezbyt trudna. Po drodze piękne widoki. Na końcu granica Polski, w Piaskach. Wszyscy dojeżdżający do granicy robią sobie zdjęcia 😁😁.
  • Kleosia

    Bardzo fajna trasa, w większości prowadzi nad brzegiem morza z malowniczymi widokami. Dużym plusem jest to, że jest oddzielona od ruchu samochodowego, idealna dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Nawierzchnia szutrowa miejscami jedzie się po większych kamieniach, wiec raczej na szersze opony.