Trasa Rowerowa Mierzei Wiślanej (Łącznik - R10)

Długość: 47.7 km

Suma podjazdów: 66 m

Suma zjazdów: 63 m

Maksymalna wysokość: 21 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 0 m n.p.m.

Nawierzchnia: głównie szutry, odcinki asfaltowe, z kostki oraz nawierzchnia bitumiczna

Przejechałeś/przejechałaś już ten szlak? Podziel się swoją opinią.

Zdjęcia użytkowników

dodaj zdjęcie

Trasa Rowerowa Mierzei Wiślanej to szlak wiodący od Mikoszewa do Piasków, aż pod granicę z Rosją. Jej całkowita długość wynosi około 50 kilometrów. Szlak jest zlokalizowany pomiędzy Zalewem Wiślanym i Zatoką Gdańską, a droga wiedzie głównie przez lasy Mierzei Wiślanej. Ponieważ trasa prowadzi także przez wydmy i jedzie się wzdłuż linii brzegowej, szlak ten jest wyjątkowo malowniczy. Część trasy jest bardzo dobrze oznakowana. Jednak w innych miejscach zdarzają się odcinki, gdzie trzeba zachować więcej czujności.

Zaletą jest dobra nawierzchnia, po której można jeździć nawet z przyczepką. Na wyprawę można wybrać się właściwie każdym rowerem poza szosowym. Jednak najlepszym rowerem na tę trasę będzie gravel. W niektórych miejscach jest ścieżka z żywicy, w innych jest kostka, ale w zdecydowanej większości jedzie się ubitym szutrem. Na ten szlak warto wybrać się także ze względu na bliskość trójmiasta. Mikoszewo, w którym szlak ma swój początek, znajduje się 25 km od centrum Gdańska. Na trasie nie zabrakło wiat dla rowerzystów.

Trasa Rowerowa Mierzei Wiślanej jest łącznikiem głównej trasy EuroVelo 10 (Trasa rowerowa R 10). W pobliżu znajduje się także Wiślana Trasa Rowerowa, którą warto się przejechać.

Szukasz Wiślanej Trasy Rowerowej? Znajdziesz ją pod tym linkiem: klik.

Atrakcje w okolicy "Trasa Rowerowa Mierzei Wiślanej - R10"

Opinie użytkowników

Dodaj swoją opinie
 • Szlak bardzo przyjemny, głównie utwardzona szeroka ścieżka przez las. Momentami trzeba przejechać przez miejscowości turystyczne wyznaczoną ścieżką rowerową (nie polecam w sezonie - ogromne rzesze turystów chodzących po ścieżkach, trzeba mieć oczy dookoła głowy). Znacznie przyjemniej i kameralnie jest wiosną/jesienią. Chyba najbardziej widowiskowa trasa, morze w zasięgu ręki (szczególnie odcinek przed i za Krynicą). Polecam na rodzinną wycieczkę z dziećmi, jest bezpiecznie.
  ogólna ocena: 5
  trudność: 2
  stan nawierzchni: 2
  widoki/krajobraz: 5
  ruch samochodów: brak
  rekomendowany typ roweru: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak
Poradnik Bikepackersa

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się