Szlak Mennonitów

Długość: 173.1 km

Suma podjazdów: 30 m

Suma zjazdów: 31 m

Maksymalna wysokość: 16 m n.p.m.

Minimalna wysokość: -3 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Szlak Mennonitów
Szlak Mennonitów
Szlak Mennonitów
Szlak Mennonitów
Szlak Mennonitów
Szlak Mennonitów

Szlak Mennonitów ma długość 172 km, rozpoczyna się w Gdańsku i kończy w Elblągu. Jest on o tyle ciekawą propozycją, że nie tylko dostarczy wrażeń w związku z samą wyprawą rowerową, ale pozwoli bliżej poznać historię Mennonitów. Mennonici byli pochodzącą z Holandii społecznością religijną, która ten obszar zamieszkiwania od XVI wieku aż do chwili, kiedy w 1945 roku mieszkańców wysiedlili Niemcy. Jadąc tą trasą, mija się drewniane chaty, kościoły, nekropolie i wiatraki.

Szlak nie ma pętli, więc trzeba zaplanować drogę powrotną. Trasa jest łatwa, a przez cały czas poruszamy się po nawierzchni asfaltowej. W większości jedzie się po drogach z małym natężeniem ruchu, ale są odcinki, na których konieczna jest jazda na drogach wojewódzkich i krajowych. Podczas tej wyprawy wystarczający będzie rower trekkingowy. Ze względu na długość szlaku i wielość atrakcji, warto podzielić wyprawę na trzy odcinki: z Gdańska do Kiezmarka, z Kiezmarka do Malborka i z Malborka do Gdańska.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (1)

 • Zróżnicowany szlak - pokonałem odcinek Gdańsk - Malbork. Najgorsza nawierzchnia na wylocie z Gdańska (płyty chodnikowe i ubity żwir - reszta asfalt o różnej jakości i natężeniu ruchu samochodowego.

  ogólna ocena:
  trudność: 2
  stan nawierzchni: 3
  widoki/krajobraz: 3
  ruch samochodów: średni
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa