Bornholm rowerem

Bornholm jest duńską wyspą położoną w południowo-zachodniej części morza Bałtyckiego. Jest popularnym miejscem wyjazdów turystycznych z Polski. Na wyspie można znaleźć interesującą architekturę, ciekawe zabytki oraz piękne widoki i przyrodę. Szczególną popularnością cieszy się wśród rowerzystów. Niewielkie odległości między miastami, wioskami rybackimi, plażami i wieloma innymi atrakcjami przyrodniczymi, jakie oferuje wyspa, sprawiają, że jazda na rowerze jest przyjemnością.

Na Bornholmie znajduje się około 200 km oznakowanych tras rowerowych, które zostały poprowadzone przez całą wyspę i pozawalają dotrzeć na rowerze we wszystkie ciekawe miejsca. Najpopularniejszą trasą rowerową jest trasa numer 10, która wiedzie dookoła wyspy. W północnej części wyspy można napotkać stromę podjazdy ale za to południowa część to głównie tereny płaskie.

Na wyspie znajduje się kilkanaście bardzo dobrze wyposażonych pól namiotowych. Dodatkowo na całej wyspie jest także wiele miejsc gdzie można spać na za darmo. Warunkiem jest nocleg na jedną noc. Noclegi na dziko są zabronione.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się