Szlak Zamków Powiśla

Pobierz GPX

Długość: 107.0 km

Szlak Zamków Powiśla to szlak o długości 107 km, atrakcyjny pod względem widoków, mijanych zabytków i zmiennych warunków trasy. W zależności od odcinka jest on o łatwym lub średnim poziomie trudności.


Przez większość czasu będziemy jeździć po drogach asfaltowych, ale z małym natężeniem ruchu. Część trasy obejmują tereny leśne i polne. Trzeba mieć to na uwadze szczególnie wiosną i jesienią. Przy wysokiej wilgotności i po dłuższych opadach jazda może być trudna, zwłaszcza dla osób ze słabszą kondycją. Tak samo nasze możliwości przetestuje zmienna wysokość terenu i wzgórza przekraczające 100 m n.p.m.


Wśród największych zalet tej trasy wymienić trzeba dobre oznakowania i przebieg z dala od ruchliwych dróg. Nie zabrakło też wielu zadaszonych miejsc, idealnych na odpoczynek. Nie można zapominać o licznych zamkach i ruinach, jakie będziemy mijać podczas wyprawy.


Pomimo tego, że trasę można pokonać w ciągu jednego dnia, przez wzgląd na wyjątkowo atrakcyjne krajobrazy i budowle obronne, warto ją zaplanować jako podróż dwudniową.