Szlak Zamków Powiśla

Długość: 94.0 km

Nawierzchnia: mieszana - asfalt, drogi gruntowe, ścieżki leśne

Szlak Zamków Powiśla to szlak o długości 107 km, atrakcyjny pod względem widoków, mijanych zabytków i zmiennych warunków trasy. W zależności od odcinka jest on o łatwym lub średnim poziomie trudności.

Przez większość czasu będziemy jeździć po drogach asfaltowych, ale z małym natężeniem ruchu. Część trasy obejmują tereny leśne i polne. Trzeba mieć to na uwadze szczególnie wiosną i jesienią. Przy wysokiej wilgotności i po dłuższych opadach jazda może być trudna, zwłaszcza dla osób ze słabszą kondycją. Tak samo nasze możliwości przetestuje zmienna wysokość terenu i wzgórza przekraczające 100 m n.p.m.

Wśród największych zalet tej trasy wymienić trzeba dobre oznakowania i przebieg z dala od ruchliwych dróg. Nie zabrakło też wielu zadaszonych miejsc, idealnych na odpoczynek. Nie można zapominać o licznych zamkach i ruinach, jakie będziemy mijać podczas wyprawy.

Pomimo tego, że trasę można pokonać w ciągu jednego dnia, przez wzgląd na wyjątkowo atrakcyjne krajobrazy i budowle obronne, warto ją zaplanować jako podróż dwudniową.

Oba końce szlaku są bardzo dobrze skomunikowane. Do Malborka oraz Prabut można dojechać koleją z całej Polski.

Atrakcje na Szlaku Zamków Powiśla

  • Zamek w Malborku
  • Zamek w Sztumie
  • Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim
  • Ruiny Zamku w Dzierzgoniu
  • Ruiny Zamku krzyżackiego w Przezmarku

Atrakcje w okolicy "Szlak Zamków Powiśla"

Opinie użytkowników

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się