Łynostrada

Długość: 114.4 km

Suma podjazdów: 499 m

Suma zjazdów: 618 m

Maksymalna wysokość: 199 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 64 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Łynostrada
Łynostrada
Łynostrada
Łynostrada
Łynostrada
Łynostrada

Łynostrada to szlak rowerowy o długości 114.4 km. Podczas trasy rowerzyści pokonają 499 m podjazdów i 618 m zjazdów. Najwyższy punkt szlaku jest na wysokości 199.0 m n.p.m.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (3)

 • Przejechałem na razie odcinek południowy. Ze względu na nawierzchnię zdecydowanie odradzam rodzinom z dziećmi i rowerzystom na rowerach o wąskich oponach. Kilka odcinków poprowadzono po piaszczystych drogach. Najgorzej jest koło Likus oraz Ząbia. Poza tym są kocie łby w rezerwacie "Źródła Łyny" i koło Rusi. Generalnie jadąc szlakiem Łyny widzi się niewiele. Dużo jazdy przez las, co jest niewątpliwym plusem, zwłaszcza, że część trasy prowadzi przez rezerwat przyrody "Las Warmiński". Trudno jest jednoznacznie ocenić trasę. To jest niestety taki polski folklor, że komuś się wydaje, że namalowanie znaczków z rowerem na drzewach wystarczy. Przy okazji trzeba jednak uczciwie przyznać, że oznakowanie jest w porządku. Niestety, szlaki rowerowe wymagają inwestycji, toteż nazywanie tego czegoś Łynostradą jest po prostu kpiną. Łyńska droga przez mękę byłaby bardziej adekwatna.

  ogólna ocena:
  trudność: 4
  stan nawierzchni: 3
  widoki/krajobraz: 4
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: mtb
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie
 • Trasa ciekawa, ale ja jechałem w okresie dosyć suchym i sporą część trasy to po prostu piach, więc 35C to konieczność prowadzenia roweru przez część trasy. Im bliżej Lidzbarka tym fajniej. Przejazd kolejowy już można przejechać chociaż wciąż go remontują.

  ogólna ocena:
  trudność: 3
  stan nawierzchni: 4
  widoki/krajobraz: 5
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak
 • Myślę, że sam szlak jest bardzo ciekawy, jednak to co zostałem na żywo niesamowicie mnie zdenerwowało po przejechaniu 200km samochodem specjalnie, żeby przejechać szlak. 3 drogi były zamknięte, więc samym szlakiem z Olsztyna do Dobrego Miasta przejechałem może z 50%, reszta to krążenie po innych drogach. Najgorsze jest to, że żadnych informacji np. na Facebooku Warmińskiej Łynostrady nie było. Musieliśmy jeździć sporo kilometrów przez błoto po lesie przez zamknięty przejazd przez remontowany odcinek torów (koordynaty 53.88060769885686, 20.39246771414091). Żadnej informacji o zamknięciu nie było również na znaku, dopiero na samym przejeździe. Myśląc, że przejedziemy na kolejnym, pojechaliśmy kolejne kilometry przez to błoto, a na końcu okazało się, że tam również jest remontowany przejazd i dalszej drogi nie ma :) (53.89821678959551, 20.400817249913402). Trzeba było przeprawiać się przez gęsty las w błocie, na co na pewno nie liczyliśmy wybierając się na Łynostradę. Potem kolejna zamknięta droga i jazda przez ruchliwą krajówkę. Na znaku była informacja, że przejazd kolejowy otwarty będzie w pierwszej połowie 2023.

  ogólna ocena:
  trudność: 4
  stan nawierzchni: 3
  widoki/krajobraz: 4
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: mtb
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa