Aquavelo

Długość: 209.0 km

Suma podjazdów: 3864 m

Suma zjazdów: 3744 m

Maksymalna wysokość: 1054 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 263 m n.p.m.

Rodzaje nawierzchni

asfalt: 132.91 km
utwardzona: 9.87 km
płyty betonowe: 0.18 km
kostka brukowa: 4.59 km
bruk: 0.01 km
szuter: 2.73 km
nieutwardzona: 9.58 km
brak danych: 49.11 km

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Aquavelo
Aquavelo
Aquavelo
Aquavelo
Aquavelo
Aquavelo

AquaVelo jest młodym szlakiem, który ukończono w 2020 roku. Jego łączna długość to ponad 200 km. Połączył on polskie i słowackie uzdrowiska i łączy się z trasą w miejscowości Hniezdne. Częściowo trasa pokrywa się ze szlakiem EuroVelo 11. Cała trasa wiedzie przez Beskid Sądecki i Dolinę Popradu, jeździ się drogami gruntowymi, asfaltowymi i ścieżkami. Przy czym większość trasy jest poprowadzona drogami o niewielkim natężeniu ruchu, a przy granicy powstały kładki łączące oba kraje.

Most kratownicowy nad Popradem
Most kratownicowy nad Popradem caspg

Trasę wyznaczono przez parki narodowe i krajobrazowe Małopolski. Ze względu na okoliczności przyrody i obecność zabytkowej architektury, jest ona dobrą propozycją na dłuższą kilkudniową wycieczkę. Wśród atrakcji, jakie warto uwzględnić, wymienić można pijalnię wód „Antoni”, Źródło Anna, Pomnik przyrody Czarna Młaka i Park Zdrojowy „Baszta”. Po polskiej stronie granicy przejeżdża się przez takie miejscowości jak Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna i Szczawnica, z której można wjechać na Velo Dunajec. Ze względu na różnorodność nawierzchni i liczne przewyższenia, tę trasę poleca się dla doświadczonych cyklistów.

Atrakcje w okolicy "Aquavelo "

 • Pieniński Przełom Dunajca - Przełom rzeki Dunajec przez pasmo górskie Pienin (Pieniny Właściwe), na długości ok. 8 km pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (1)

 • Códowna trasa, wymagająca bo są znaczne przewyższenia, świetna na trening pod np. wyjazd rowerowy w Alpy. Polecam pole namiotowe w Piwnicznej Zdrój - piękne miasto tak samo jak i Muszyną. Warto też zatrzymać się na chwilę w Szczawnicy, gdzie ten szlak się zaczyna. Ja startowałam z Nowego Targu i połączyłam ten szlak z najpiękniejszym kawałkiem veloDunajec. Cudowne widoki na tatry, połoniny, owieczki! Świetna trasa!

  ogólna ocena:
  trudność: 4
  stan nawierzchni: 4
  widoki/krajobraz: 5
  ruch samochodów: brak
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa