Aquavelo

Długość: 90.7 km

Suma podjazdów: 1469 m

Suma zjazdów: 1252 m

Maksymalna wysokość: 934 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 364 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Aquavelo
Aquavelo
Aquavelo

AquaVelo jest młodym szlakiem, który ukończono w 2020 roku. Jego łączna długość to 230 km. Połączył on polskie i słowackie uzdrowiska i łączy się z trasą w miejscowości Hniezdne. Częściowo trasa pokrywa się ze szlakiem EuroVelo 11. Cała trasa wiedzie przez Beskid Sądecki i Dolinę Popradu, jeździ się drogami gruntowymi, asfaltowymi i ścieżkami. Przy czym większość trasy jest poprowadzona drogami o niewielkim natężeniu ruchu, a przy granicy powstały kładki łączące oba kraje.

Most kratownicowy nad Popradem
Most kratownicowy nad Popradem caspg

Trasę wyznaczono przez parki narodowe i krajobrazowe Małopolski. Ze względu na okoliczności przyrody i obecność zabytkowej architektury, jest ona dobrą propozycją na dłuższą kilkudniową wycieczkę. Wśród atrakcji, jakie warto uwzględnić, wymienić można pijalnię wód „Antoni”, Źródło Anna, Pomnik przyrody Czarna Młaka i Park Zdrojowy „Baszta”. Po polskiej stronie granicy przejeżdża się przez takie miejscowości jak Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna i Szczawnica, z której można wjechać na Velo Dunajec. Ze względu na różnorodność nawierzchni i liczne przewyższenia, tę trasę poleca się dla doświadczonych cyklistów.

Atrakcje w okolicy "Aquavelo "

  • Pieniński Przełom Dunajca - Przełom rzeki Dunajec przez pasmo górskie Pienin (Pieniny Właściwe), na długości ok. 8 km pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (0)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
zrzutka mobilna velomapa