Folga na Zakolu

Szlak rowerowy Folga na zakolu to produkt przygotowany przez Stowarzyszenie „Razem na wyżyny” dla każdego turysty, który chciałby poznać nieodkryte perełki historyczne, kulturowe i przyrodnicze w północnej części województwa śląskiego, tuż przy granicy z województwem łódzkim.

Szlak prowadzi utwardzonymi drogami gruntowymi oraz drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu samochodowego, a także malowniczymi drogami leśnymi.

Folga na zakolu składa się z dwóch szlaków głównych i pięciu łącznikowych. Trasy prowadzą zarówno przez tereny zabudowane jak i obszar niezabudowany, gdzie podziwiać można piękno okolicznej przyrody, malownicze pola i łąki, tajemnicze bory, błękitne wody rzek i zbiorników wodnych. Po drodze można zobaczyć szereg atrakcji takich jak: zabytkowe kościoły, dwory i pałace.

Szlak wschód – zachód, oznakowany kolorem czerwonym, liczy 85 km i rozciąga się od Mokrej w gminie Miedźno aż do Cielętnik w gminie Dąbrowa Zielona.

Szlak centralny, oznakowany kolorem niebieskim, liczy 38 km, rozpoczyna się na stacji kolejowej w Rudnikach i kończy na stacji kolejowej w Kłomnicach.

Dwa główne szlaki uzupełnia 5 szlaków łącznikowych, oznakowanych kolorem czarnym, które umożliwiają urozmaicenie sobie trasy oraz łączą z już istniejącymi szlakami poza obszarem LGD.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa