Wielkopolski System Szlaków Rowerowych

Wielkopolska jest jednym z regionów Polski słynących z zachwycających widoków i bujnej przyrody. Na obszarze Wielkopolski są dwa parki narodowe, a w tracie jazdy rowerem przejeżdża się obok rozlewisk, rzeki, przy polodowcowych jeziorach i morenowych wzgórzach. Nie brakuje także lasów, ciekawej roślinności i zwierzęcych siedlisk.

Bazylika w Gnieźnie; By Diego Delso, CC BY-SA 4.0
Bazylika w Gnieźnie; By Diego Delso, CC BY-SA 4.0

Pierwsze trasy rowerowe w Wielkopolsce powstawały blisko 20 lat temu. Obecnie do wyboru jest mnóstwo ścieżek, których łączna długość sięga 1500 km. Szlaki są bezpieczne dla rowerzystów w każdym wieku i często jeździ się leśnymi duktami i drogami gruntowymi.

W zależności od wybranego szlaku zmienna jest nie tylko długość ścieżki i rodzaj nawierzchni, ale także okolica. W północnej części Wielkopolski są szlaki kajakowe i lasy. W części zachodniej i środkowej można znaleźć piękne pałace i wiejskie dworki. We wschodniej części polodowcowy krajobraz kontrastuje ze śladami przemysłu. Natomiast planując wyprawę na południe, można liczyć na bajeczne widoki i wzgórza.


Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa