Nadwarciański Szlak Rowerowy

Długość: 370.0 km

Suma podjazdów: 568 m

Suma zjazdów: 649 m

Maksymalna wysokość: 118 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 31 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Nadwarciański Szlak Rowerowy
Nadwarciański Szlak Rowerowy
Nadwarciański Szlak Rowerowy
Nadwarciański Szlak Rowerowy
Nadwarciański Szlak Rowerowy
Nadwarciański Szlak Rowerowy

Nadwarciański Szlak Rowerowy to szlak rowerowy o długości 370.0 km. Podczas trasy rowerzyści pokonają 568 m podjazdów i 649 m zjazdów. Najwyższy punkt szlaku jest na wysokości 118.0 m n.p.m.

Atrakcje w okolicy "Nadwarciański Szlak Rowerowy"

  • Poznański Węzeł Rowerowy - to miejsce, w którym łączy się ze sobą kilka szlaków należących do Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych (niedługo Wielkopolska Bike). Znajduje się przy południowo-zachodnim brzegu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu, na zbiegu ulic Baraniaka i Jana Pawła II. Można tam znaleźć wysoki słup z wieloma tabliczkami wskazującymi kierunek jazdy dla poszczególnych szlaków.

Inne szlaki w pobliżu

Ten szlak wchodzi w skład

Opinie użytkowników (1)

  • Opinia dotyczy tylko części zachodniej: Międzychód - Poznań. Szlak ogólnie ciekawy, ale niestety nie zawsze dobrze oznaczony, z samą drogą też bywa różnie. Główne problemy: 1) na wysokości miejscowości Chojno-Wieś szlak wiedzie przez Wartę - trzeba skorzystać z przeprawy promowej, z którą bywa różnie: aktualnie (sierpień 2024r.) prom jest w remoncie, także nie działa wcale, ale jak działa trzeba tak planować trasę, żeby na niego zdążyć. 2) za Obornikami, odcinek Szymankowo - Starczanowo, szlak prowadzi przez poligon - są tabliczki o zakazie wjazdu, także trzeba odbić leśną drogą w lewo, żeby dostać się do drogi Uchorowo - Starczanowo. 3) oznaczenie szlaku jest "nierówne": czasem znaki są co kilkaset metrów, nawet na prostych odcinkach, potem znikają na długie kilometry, nierzadko w newralgicznych terenach jak lasy, dodatkowo część oznaczeń jest ledwo widoczna, części nie ma pewnie ze względu na wycięte drzewa, usunięte znaki itp., także zdecydowanie lepiej posługiwać się wgraną trasą w jakiejś aplikacji. Poza tym sporo dróg jest mocno zapiaszczonych, zwykle da się tam jechać wolno, ale nierzadko trzeba rower prowadzić. Jeżeli chodzi o drogi z ruchem samochodowym: zazwyczaj ruch jest niewielki, chociaż zdarzają się fragmenty (np. Oborniki-Łukowo) gdzie jest o wiele gęściej i trzeba mocno uważać. Chociażby z tych dwóch powodów - piachy i ruch drogowy - według mnie szlak nie nadaje się na podróżowanie z dziećmi. Żeby jednak nie było tak źle: poza pięknymi krajobrazami z leniwie wijącą się Wartą, jest naprawdę sporo ciekawych rzeczy do zobaczenia. Poza tymi, które są na trasie, warto też odwiedzić kilka miejsc w jej pobliżu, np Sieraków (Zamek Opalińskich), Zamek Raczyńskich z parkiem w Zielonejgórze (koło Obrzycka), zamek w Stobnicy czy wieżę widokową i kościół w Owińskach. Reasumując: szlak na pewno warty przejechania, chociaż trzeba się trochę do niego przygotować.

    ogólna ocena:
    stan nawierzchni: 3
    ruch samochodów: Średni
    rekomendowany rower: Gravel / Trekking