EuroVelo 9

Długość: 425.7 km

Suma podjazdów: 1061 m

Suma zjazdów: 1337 m

Maksymalna wysokość: 395 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 51 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
EuroVelo 9
EuroVelo 9
EuroVelo 9
EuroVelo 9
EuroVelo 9

Docelowo szlak będzie przebiegał na południu od granicy z Czechami, do północy do miasta Gdańsk. Na dzień 1 stycznia 2022 szlak wyznakowano na ternie Polski od przejścia granicznego w pobliżu Głuchołazów do Poznania, taki też przebieg jest naniesiony na mapę.

Trasa ma na celu połączyć południe z północą kraju. Cały szlak ma długość około 2000 kilometrów. Rozpoczyna się w Chorwacji w miejscowości Pula i poprzez Chorwację, Słowenię, Austrię, Czechy prowadzi do Polski.

Trasę oznaczono za pomocą pomarańczowych tabliczek z logotypem roweru i oznaczeniem R9.

Dla tego szlaku funkcjonuje zarówno nazewnictwo EV9 jak i R9.

Dla szlaków Eurovelo przyjęto, żeby trasa była wyznakowana drogami asfaltowymi, o niewielkim nachyleniu. Tak też jest w przypadku tego szlaku.

Na opisywanych odcinkach kilkakrotnie szlak przebiega drogami polnymi. Dlatego też rowerzyści szosowi, muszą szukać objazdów.

Trasa optymalna dla rowerów trekingowych, zoptymalizowana pod kątem kilkudniowych wypraw rowerowych.

Dojazd na początek i koniec szlaku nie stwarza problemów. Od północy węzeł kolejowy Poznań. Do Głuchołazów z południa dotrzeć można pociągiem z Opola.

Więcej informacji na https://naszlakach.pl

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (1)

 • Opis dotyczy odcinka od Wrocławia do miejscowości Górka. Na tym odcinku szlak w większości przebiega dobrymi drogami asfaltowymi, oprócz fragmentu pomiędzy miejscowościami Małkowice i Sadowice, gdzie przez jakieś 200m jedzie się bardzo niewygodnym brukiem, a potem polną drogą.

  ogólna ocena:
  trudność: 2
  stan nawierzchni: 4
  widoki/krajobraz: 3
  ruch samochodów: średni
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa