Trasa Rowerowa Warta Noteć

Długość: 63.0 km

Suma podjazdów: 61 m

Suma zjazdów: 56 m

Maksymalna wysokość: 34 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 9 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Trasa Rowerowa Warta Noteć
Trasa Rowerowa Warta Noteć
Trasa Rowerowa Warta Noteć
Trasa Rowerowa Warta Noteć

Oznakowana trasa rowerowa od ujścia Warty w Kostrzynie do ujścia Noteci w Santoku. Trasa liczy ponad 70 kilometrów, z czego 46 zostało opisane w tym artykule na odcinku Kostrzyna nad Odrą do Gorzowa Wielkopolskiego.

Trasa wiedzie grzbietem wału przeciwpowodziowego prowadzącego w bliskim sąsiedztwie rzeki Warty. Trasa bardzo malownicza z jednej strony z widokiem na wzgórza morenowego wyznaczające krawędź Kotliny Gorzowskiej, a drugiej strony na rozległe połacie podmokłych łąk. Do tego ciągła obecność rzeki, sprawia, że jazda tą trasą rowerową jest krajobrazowo pierwszą klasą. Atrakcyjność krajobrazowa nadrabia brak większych zabytków. Teren ten jest nastawiony głównie na rolnictwo, w mijanych wsiach, brak zabytków. Na uwagę zasługują elementy infrastruktury hydrotechnicznej przepompownie, kanały.

Wzdłuż trasy kilka wiat, które oferują wygodne miejsca odpoczynku. Trasę częściowo poprowadzoną przez teren Parku Narodowego Ujście Warty. Grzbietem wałów przeciwpowodziowych poprowadzono drogę, w przeważającej części gruntową, ale odcinkami także szutrową. Krótkie odcinki piaszczyste występują po długich suszach, ale nie stwarzają większych problemów.

Więcej informacji na https://naszlakach.pl

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (3)

 • Z pewnością nie jest to traska na szosę chyba że ktoś chce przejechać tylko odcinek Santok-Swierkocin, to tak wiedzie on 12km szosą z Santoka i dalej ścieżkami rowerowymi, m.in. przez Gorzów Wlkp., Najciekawszym szlak staje się gdy zabiega się z Wartą i razem z jej meandrami biegnie kubjej ujściu do Odry w Kostrzynie. Od tego momentu jest to trasa pod szeroko rozumiany rower MTB lub Gravel, miejskim rowerami również bym się tam nie pchał. Jeżeli ktoś bardzo chce dojechać do PN "Ujście Warty", czy też samego Kostrzyna nad Odrą (bardzo ciekawe miejsca) to równolegle do tego szlaku wiedzie droga rowerowa biegnąca wraz z drogą krajową nr. 132, na którą zawsze można wyskoczyć np. w Witnicy, wyrazie złego doboru roweru lub bomby, heh, pozdro.

  ogólna ocena:
  trudność: 3
  stan nawierzchni: 3
  widoki/krajobraz: 5
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: mtb
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak
 • Jechałem w wakacje na przełaju i oponach 40mm. Serdecznie nie polecam, nawierzchnia i koleiny dramat, trzęsie jak cholera, koleiny poprzeczne.

  ogólna ocena:
  trudność: 3
  stan nawierzchni: 1
  widoki/krajobraz: 3
  ruch samochodów: brak
  rekomendowany rower: mtb
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie
 • Opis z końca czerwca. Przepiękna trasa widokowa do Gorzowa prowadząca po wale , bez ruchu samochodowego na terenie PN. Bardzo zla nawierzchnia. Piach , droga zniszczona przez ciągniki koszące wały. Przed Gorzowem tarka po miękkim żużlu. Za miastem do Santoka droga wspólna z samochodami, średnie nateżenie ruchu. Szlak bardziej pieszy, niz rowerowy. W Santoku świetny nocleg w Santok Marina.

  ogólna ocena:
  trudność: 2
  stan nawierzchni: 1
  widoki/krajobraz: 5
  ruch samochodów: średni
  rekomendowany rower: mtb
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa