Trasa Rowerowa Warta Noteć

Długość: 63.0 km

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Oznakowana trasa rowerowa od ujścia Warty w Kostrzynie do ujścia Noteci w Santoku. Trasa liczy ponad 70 kilometrów, z czego 46 zostało opisane w tym artykule na odcinku Kostrzyna nad Odrą do Gorzowa Wielkopolskiego.

Trasa wiedzie grzbietem wału przeciwpowodziowego prowadzącego w bliskim sąsiedztwie rzeki Warty. Trasa bardzo malownicza z jednej strony z widokiem na wzgórza morenowego wyznaczające krawędź Kotliny Gorzowskiej, a drugiej strony na rozległe połacie podmokłych łąk. Do tego ciągła obecność rzeki, sprawia, że jazda tą trasą rowerową jest krajobrazowo pierwszą klasą. Atrakcyjność krajobrazowa nadrabia brak większych zabytków. Teren ten jest nastawiony głównie na rolnictwo, w mijanych wsiach, brak zabytków. Na uwagę zasługują elementy infrastruktury hydrotechnicznej przepompownie, kanały.

Wzdłuż trasy kilka wiat, które oferują wygodne miejsca odpoczynku. Trasę częściowo poprowadzoną przez teren Parku Narodowego Ujście Warty. Grzbietem wałów przeciwpowodziowych poprowadzono drogę, w przeważającej części gruntową, ale odcinkami także szutrową. Krótkie odcinki piaszczyste występują po długich suszach, ale nie stwarzają większych problemów.

Więcej informacji na https://naszlakach.pl

Opinie użytkowników

Dodaj swoją opinie
 • Opis z końca czerwca. Przepiękna trasa widokowa do Gorzowa prowadząca po wale , bez ruchu samochodowego na terenie PN. Bardzo zla nawierzchnia. Piach , droga zniszczona przez ciągniki koszące wały. Przed Gorzowem tarka po miękkim żużlu. Za miastem do Santoka droga wspólna z samochodami, średnie nateżenie ruchu. Szlak bardziej pieszy, niz rowerowy. W Santoku świetny nocleg w Santok Marina.
  ogólna ocena: 3
  trudność: 2
  stan nawierzchni: 1
  widoki/krajobraz: 5
  ruch samochodów: średni
  rekomendowany rower: mtb
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się