Szlak rowerowy Odra-Nysa

Długość: 640.5 km

Suma podjazdów: 1314 m

Suma zjazdów: 1914 m

Maksymalna wysokość: 693 m n.p.m.

Minimalna wysokość: -4 m n.p.m.

Szlak rowerowy biegnący od czeskiej części Gór Izerskich, gdzie jest źródło Nysy Łużyckiej, do niemieckiej części bałtyckiej wyspy w pobliżu Świnoujścia. Jest to jeden z najbardziej popularnych niemieckich szlaków rowerowych.

Niemiecka organizacja rowerowa ADFC sklasyfikowała ten szlak w 2009 roku jako trasę wysokiej jakości. W większości wiedzie drogami bez ruchu samochodowego.

W okolicach Świnoujścia można wjechać na trasę EuroVelo 10 i kontynuować wycieczkę wzdłuż granic Polski.

Atrakcje w okolicy "Szlak rowerowy Odra-Nysa"

Opinie użytkowników

Dodaj swoją opinie
 • Wyruszyłem na trasę z Frankfurtu nad Odrą w kierunku północnym. Początkowe kilometry strasznie monotonne i nudne. Po noclegu w Cedyni zaczęła się już naprawdę urozmaicona widokowo trasa, dużo odcinków wzdłuż pięknego kanału, restauracje, kawiarnie, lasy. Skręciłem niestety z trasy w kierunku Szczecina szlakiem Bielika, którego już nie polecam ze względu na piach niemalże na całej długości i strome podjazdy. Chyba zrobię jeszcze kiedyś odcinek z Nysy do Frankfurtu
  ogólna ocena: 4
  trudność: 2
  stan nawierzchni: 5
  widoki/krajobraz: 4
  ruch samochodów: brak
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się