Blue Velo (3) - Trasa Rowerowa

Długość: 268.2 km

Suma podjazdów: 580 m

Suma zjazdów: 569 m

Maksymalna wysokość: 93 m n.p.m.

Minimalna wysokość: -4 m n.p.m.

Nawierzchnia: mieszana: asfalt, fragmentami kruszywo i kostka

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Blue Velo
Blue Velo
Blue Velo
Blue Velo
Blue Velo
Blue Velo

Blue Velo jest międzywojewódzkim szlakiem prowadzącym z północnej części województwa zachodniopomorskiego w kierunku granicy z Czechami.

Odcinek Gryfino - Trzcińsko-Zdrój poprowadzono śladem starych nasypów kolejowych, drogami publicznymi o małym natężeniu ruchu, dedykowaną infrastrukturą rowerową oraz drogami leśnymi. W większości wykonano nawierzchnię bitumiczną, niektóre fragmenty zostały wykonane z kruszywa i kostki betonowej. Przy wyjeździe z Gryfina na południe znajdują się dłuższe przewyższenia.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (1)

 • Uważam, że trasę należy rozpatrywać jako dwa zupełnie oddzielne i inne charakterem odcinki. Odcinek 1: Kostrzyn nad Odrą - Szczecin Trasa cicha, spokojna, odludna, biegnąca głównie przez pola i lasy. Głównie jest to ścieżka prowadzona po dawnej kolei wąskotorowej. Łagodne podjazdy, bezpieczna dla rodzin z dziećmi. Minus: brak sklepów na trasie, trzeba mieć ze sobą zapasy prowiantu (szczególnie między Trzcińskiem Zdrój a Gryfinem) Charakter trasy można zobaczyć na tym moim filmie: https://youtu.be/WveZFDSRAww?si=sESA5Rc2BtDUWpFz Odcinek 2: Szczecin - Świnoujście Zupełnie inny charakter trasy. Prowadzona wałem przeciwpowodziowym wzdłuż jeziora Dąbie i Zalewu Szczecińskiego. Piękne widoki, panorama Szczecina, dużo łąk i klimatycznych przystani (Stepnica, Lubczyna itp) Jednakże w sezonie duży ruch turystyczny więc jest to zupełnie inny klimat niż odcinek 1 Charakter trasy można zobaczyć na tym filmie: https://youtu.be/nvfTT3T81wE?si=ykoulFguzaS8VB8j

  ogólna ocena:
  trudność: 2
  stan nawierzchni: 4
  widoki/krajobraz: 5
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa