Szlak rowerowy Pętla Międzyrzecz

Długość: 65.8 km

Suma podjazdów: 1517 m

Suma zjazdów: 1518 m

Maksymalna wysokość: 128 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 26 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Trasa pozwala zwiedzić międzyrzeckie fortyfikacje, które jednak występują tylko na wschodniej części trasy.

Nawierzchnia jest bardzo zróżnicowana od asfaltów, szutrów, bruku po drogi polne. Lasy występują na ponad 50 % przebiegu trasy.

Trasa jest oznakowana kolorem niebieskim na białym tle. Oznakowanie jest głównie namalowane na drzewach, ale zdarzają się też tabliczki na znakach drogowych. Oznakowanie odnowiono w 2021 roku. Oznakowanie jest dobre jednak w okolicy Brzozowy Ług występują braki dlatego najlepiej posłużyć się śladem GPX, który można pobrać powyżej.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (2)

 • Szlak został zaprojektowany w 2004 by objechać całą gminę Międzyrzecz. Nie jest to szlak ani historyczny ani widokowy, ale pokazuje zróżnicowanie terenu. Jak najmniej asfaltu co powoduje, że miejscami wiedzie po drogach piaszczystych. Idzie po szutrach, lasami i polami, koło rzeki Paklicy, koło jezior, koło rzeki Obrym i łączy się z wieloma szlakami pozwalając skrócić lub wydłużyć trasę. TYLKO na grube koło. Obecnie jego długośc zmieni się ze względu na ustalenia z koleją i nadleśnictwiem i wyniesie ok 78 km. Szlak rowerowy niebieski

  ogólna ocena:
  trudność: 4
  stan nawierzchni: 4
  widoki/krajobraz: 3
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: mtb
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie
 • Szkoda czasu i nerwów. Brak ciekawych widoków ciagle lasy i pola. Oznakowanie trasy ok. Droga w większości przez las. Dużo piaszczystych terenów i uciążliwych ścieżek leśnych. Nie polecam.

  ogólna ocena:
  trudność: 4
  stan nawierzchni: 4
  widoki/krajobraz: 2
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: mtb
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa