Pierścień rowerowy dookoła Poznania

Długość: 168.0 km

Suma podjazdów: 460 m

Suma zjazdów: 464 m

Maksymalna wysokość: 143 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 51 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Pierścień dookoła Poznania
Pierścień dookoła Poznania
Pierścień dookoła Poznania
Pierścień dookoła Poznania
Pierścień dookoła Poznania
Pierścień dookoła Poznania

To najpopularniejsza trasa wchodząca w skład Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych. Przez to, że ma kształt koła i kilka miejsc, w których można się włączyć, nie ma jednego punktu początkowego. Osoby szukające pomysłu na krótszą wycieczkę, mogą przejechać jedynie część trasy. Bez trudu można zaplanować co najmniej kilkanaście różnych tras kończących się w Poznaniu. Szlak jest oznakowany białym kwadratem z rowerem i pomarańczowym znakiem kierunkowym.


Trasa nie tylko daje duże możliwości jeśli chodzi o dostosowanie przebytej odległości. Jest też różnorodna pod względem nawierzchni, przez co może dostarczyć nowych wrażeń przy każdej jeździe. Część trasy przemierza się drogami asfaltowymi, część do drogi kamienne i piaszczyste. Warto zwrócić uwagę, że szlak jest umiejscowiony w okolicy wielu atrakcji turystycznych jak zespół dworski w Wronczynie, czy zamek Działyńskich w Kórniku. Przejeżdża się także przez wyjątkowo malownicze tereny zielone, w tym przez Park Krajobrazowy „Puszcza Zielonka” i Wielkopolski Park Narodowy.


UWAGA:

Nowy przebieg Pierścienia Rowerowego Dookoła Poznania uwzględnia objazd nieczynnego odcinka (zaznaczonego na żółto) wcześniej prowadzącego przez teren poligonu wojskowego.

Propozycja objazdu (nieznakowany):

Biedrusko – droga rowerowa – Radojewo – ul. Poligonowa – Morasko – ul. Meteorytowa – ul. Gajowa - ul. Bogusławskiego – ul. Kalinowa (Złotniki) – ul. Pagórkowa – ul. Łagiewnicka.

Na odcinku od pumptracku przy ul. Bogusławskiego do ul. Łagiewnickiej należy jechać według znaków szlaku żółtego rowerowego. Prace nad legalizacją oznakowania nowego odcinka PRDP trwają.

Atrakcje w okolicy "Pierścień dookoła Poznania"

 • Poznański Węzeł Rowerowy - to miejsce, w którym łączy się ze sobą kilka szlaków należących do Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych (niedługo Wielkopolska Bike). Znajduje się przy południowo-zachodnim brzegu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu, na zbiegu ulic Baraniaka i Jana Pawła II. Można tam znaleźć wysoki słup z wieloma tabliczkami wskazującymi kierunek jazdy dla poszczególnych szlaków.

Inne szlaki w pobliżu

Ten szlak wchodzi w skład

Opinie użytkowników (1)

 • ogólna ocena:
  trudność: 2
  stan nawierzchni: 4
  widoki/krajobraz: 4
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa