Długość: 170.8 km
Suma podjazdów: 788 m
Suma zjazdów: 788 m
Maksymalna wysokość: 139 m n.p.m.
Minimalna wysokość: 53 m n.p.m.
Zdjęcia użytkowników
dodaj swoje zdjęcieTo najpopularniejsza trasa wchodząca w skład Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych. Przez to, że ma kształt koła i kilka miejsc, w których można się włączyć, nie ma jednego punktu początkowego. Osoby szukające pomysłu na krótszą wycieczkę, mogą przejechać jedynie część trasy. Bez trudu można zaplanować co najmniej kilkanaście różnych tras kończących się w Poznaniu. Szlak jest oznakowany białym kwadratem z rowerem i pomarańczowym znakiem kierunkowym.
Trasa nie tylko daje duże możliwości jeśli chodzi o dostosowanie przebytej odległości. Jest też różnorodna pod względem nawierzchni, przez co może dostarczyć nowych wrażeń przy każdej jeździe. Część trasy przemierza się drogami asfaltowymi, część do drogi kamienne i piaszczyste. Warto zwrócić uwagę, że szlak jest umiejscowiony w okolicy wielu atrakcji turystycznych jak zespół dworski w Wronczynie, czy zamek Działyńskich w Kórniku. Przejeżdża się także przez wyjątkowo malownicze tereny zielone, w tym przez Park Krajobrazowy „Puszcza Zielonka” i Wielkopolski Park Narodowy.
UWAGA:
Nowy przebieg Pierścienia Rowerowego Dookoła Poznania uwzględnia objazd nieczynnego odcinka (zaznaczonego na żółto) wcześniej prowadzącego przez teren poligonu wojskowego.
Propozycja objazdu (nieznakowany):
Biedrusko – droga rowerowa – Radojewo – ul. Poligonowa – Morasko – ul. Meteorytowa – ul. Gajowa - ul. Bogusławskiego – ul. Kalinowa (Złotniki) – ul. Pagórkowa – ul. Łagiewnicka.
Na odcinku od pumptracku przy ul. Bogusławskiego do ul. Łagiewnickiej należy jechać według znaków szlaku żółtego rowerowego. Prace nad legalizacją oznakowania nowego odcinka PRDP trwają.
Cześć! Bardzo nam miło, że korzystasz z Velomapy. Serwis jest darmowy i dostępny dla wszystkich. Zdecydowanie chcielibyśmy żeby taki pozostał.
Jeżeli podoba ci się to co robimy i uważasz za pomocne to może rozważysz wsparcie finansowe projektu.