Dookoła Jezior Wdzydzkich

Długość: 48.5 km

Ta trasa jest propozycją dla osób szukających szlaku prostego i przyjemnego, a jednocześnie takiego, który prowadzi przez malownicze tereny. Wiedzie przez Wdzydzki Park Krajobrazowy, dzięki czemu można podziwiać piękno kaszubskiej przyrody. Szlak jest łatwy, ma długość 48,5 km i bez trudu pokona się ją rowerem trekkingowym.

Trasę poprowadzono wzdłuż brzegów jezior. Jedzie się głównie drogami gruntowymi, polnymi i leśnymi. Całość oznakowana jest drogowskazami i zielonymi znakami na drzewach.

Planując wyprawę, można nastawić się na przyjemną wycieczkę krajoznawczą, bo szlak wyznaczono w taki sposób, by ukazać jak najwięcej walorów okolicy. Jazdę rozpoczyna się przy tablicy z mapą w Wąglikowicach, by następnie kierować się w stronę Czarliny. Stamtąd trasa prowadzi m.in. przez Rów, Wygodę, Joniny Małe, Borsk, Wdzydze Tucholskie i inne miejscowości pozwalające okrążyć Kompleks Jezior Wdzydzkich. Podczas wycieczki warto zatrzymać się na chwilę, by podziwiać piękną architekturę, pomniki przyrody. Można też wejść na wieżę widokową.

Opinie użytkowników

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się