Dookoła Jezior Wdzydzkich

Długość: 48.2 km

Suma podjazdów: 170 m

Suma zjazdów: 172 m

Maksymalna wysokość: 179 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 136 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Dookoła Jezior Wdzydzkich
Dookoła Jezior Wdzydzkich
Dookoła Jezior Wdzydzkich
Dookoła Jezior Wdzydzkich
Dookoła Jezior Wdzydzkich

Ta trasa jest propozycją dla osób szukających szlaku prostego i przyjemnego, a jednocześnie takiego, który prowadzi przez malownicze tereny. Wiedzie przez Wdzydzki Park Krajobrazowy, dzięki czemu można podziwiać piękno kaszubskiej przyrody. Szlak jest łatwy, ma długość 48,5 km i bez trudu pokona się ją rowerem trekkingowym.

Trasę poprowadzono wzdłuż brzegów jezior. Jedzie się głównie drogami gruntowymi, polnymi i leśnymi. Całość oznakowana jest drogowskazami i zielonymi znakami na drzewach.

Planując wyprawę, można nastawić się na przyjemną wycieczkę krajoznawczą, bo szlak wyznaczono w taki sposób, by ukazać jak najwięcej walorów okolicy. Jazdę rozpoczyna się przy tablicy z mapą w Wąglikowicach, by następnie kierować się w stronę Czarliny. Stamtąd trasa prowadzi m.in. przez Rów, Wygodę, Joniny Małe, Borsk, Wdzydze Tucholskie i inne miejscowości pozwalające okrążyć Kompleks Jezior Wdzydzkich. Podczas wycieczki warto zatrzymać się na chwilę, by podziwiać piękną architekturę, pomniki przyrody. Można też wejść na wieżę widokową.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (1)

 • Wbrew opisowi szlak nie jest wcale łatwy. W 90% na szlaku mamy luźny szuter oraz sporo odcinków piaszczystych. Na wielu odcinkach wybita w drodze tarka przez ruch samochodowy. Przejechana na rowerach trekingowych w 3 osoby (2 mężczyzn i kobieta). Tempo dostosowane do kobiety i średnia prędkość jazdy wyszła 12.8 km/h. Patrząc na inne pary tempo mieliśmy bardzo podobne. Trasa moim zdaniem nie nadaje się dla rodzin z dziećmi. Ponadto lepszym rozwiązaniem byłby rower mtb, a nie trekingowy z uwagi na odcinki z piachem. Z jednym muszę się zgodzić, że widoki piękne i możliwość kąpania się po drodze w jeziorach.

  ogólna ocena:
  trudność: 3
  stan nawierzchni: 1
  widoki/krajobraz: 5
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: mtb
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa