Dookoła Jezior Wdzydzkich

Pobierz GPX

Długość: 48.5 km

Ta trasa jest propozycją dla osób szukających szlaku prostego i przyjemnego, a jednocześnie takiego, który prowadzi przez malownicze tereny. Wiedzie przez Wdzydzki Park Krajobrazowy, dzięki czemu można podziwiać piękno kaszubskiej przyrody. Szlak jest łatwy, ma długość 48,5 km i bez trudu pokona się ją rowerem trekkingowym.

Trasę poprowadzono wzdłuż brzegów jezior. Jedzie się głównie drogami gruntowymi, polnymi i leśnymi. Całość oznakowana jest drogowskazami i zielonymi znakami na drzewach.

Planując wyprawę, można nastawić się na przyjemną wycieczkę krajoznawczą, bo szlak wyznaczono w taki sposób, by ukazać jak najwięcej walorów okolicy. Jazdę rozpoczyna się przy tablicy z mapą w Wąglikowicach, by następnie kierować się w stronę Czarliny. Stamtąd trasa prowadzi m.in. przez Rów, Wygodę, Joniny Małe, Borsk, Wdzydze Tucholskie i inne miejscowości pozwalające okrążyć Kompleks Jezior Wdzydzkich. Podczas wycieczki warto zatrzymać się na chwilę, by podziwiać piękną architekturę, pomniki przyrody. Można też wejść na wieżę widokową.