Blog

Archiwum

Jeśli szukasz pomysłu na aktywny i ciekawy urlop w Polsce, to może zainteresuje Cię propozycja wycieczki rowerowej po Białowieskim Parku Narodowym. To jedno z najpiękniejszych i najdzikszych miejsc w naszym kraju, gdzie można podziwiać niezwykłą przyrodę, spotkać żubry i inne zwierzęta, a także poczuć historię i kulturę tego regionu.

Od jakiegoś czasu zadajemy sobie pewne pytania. Czy potrafimy jeszcze cieszyć się wyjazdami rowerowymi w Polsce? Czy jest w ogóle możliwe, żeby po kilku latach wypraw poza granicami kraju, podczas których poznawaliśmy tak różne krajobrazy, miejsca, miasta, żebyśmy mogli czerpać przyjemność z wypraw z sakwami do terenów tak dobrze znanych, swojskich, „naszych”? No cóż… Pewne życiowe zmiany sprawiły, że jest jeszcze dla nas nadzieja, a wycieczki w Polsce mogą na nowo zagościć w naszym rowerowym życiu. I co więcej, one mogą naprawdę zachwycać!

Gdańsk będzie gospodarzem Velo-city 2025 - ogłosiła Europejska Federacja Kolarska (ECF). Najważniejszy światowy kongres rowerowy odbędzie się w Polsce po raz pierwszy w historii. Wydarzenie odbędzie się w czerwcu 2025 r. pod hasłem Energetyzująca Solidarność. Czym jest Velo-city i dlaczego jest dużą szansą dla rozwoju ruchu rowerowego w Polsce?

Od dawna myślałem o tym, czy da się bezpiecznie i poruszając się ciekawymi drogami, dojechać rowerem z Konina do Poznania. Brak oficjalnego szlaku rowerowego bezpośrednio do stolicy Wielkopolski przekonał mnie do wytyczenia własnej 108km trasy. Bywało niebezpiecznie i głośno, jednak wiejski krajobraz i spokój pośród pól sprawił, że jazda była przyjemna, a marzenie podróży rowerem do Poznania udało się spełnić.

mobilna velomapa