O wyprawach rowerowych, które łączą. Spotkanie z 2rowery | #SwoimSzlakiem

Mateusz Chabros
Na drugim spotkaniu z cyklu #SwoimSzlakiem odwiedzili nas Patryk i Bogdan z 2rowery. Rozmawialiśmy o wspólnym podróżowaniu i polskich szlakach rowerowych.

W sobotni wieczór, 3 grudnia 2022 r., po raz drugi spotkaliśmy się, aby w zimowej aurze powspominać i pomarzyć o rowerowych podróżach.

Naszymi Gośćmi byli Bogdan i Patryk Szydłowscy prowadzący blog 2rowery. Tata i syn. Choć Patryk ma dopiero 12 lat, wspólnie przejechali już kilka najważniejszych szlaków rowerowych w Polsce: Velo Baltica, Velo Dunajec, Odra-Nysa czy Green Velo. Swoje wspólne wyprawy nazwali Męska Gdynia i od 7 lat co rok podróżują coraz dalej, dłużej i z jeszcze większą pasją.

Na spotkaniu opowiedzieli o swoich początkach, a także trzech najważniejszych wyprawach ostatnich lat. W opowieściach rowerzyści mogą odnaleźć wiele wrażeń na temat nadmorskiego szlaku Velo Baltica czy granicznego Odra-Nysa. Chłopaki dużo zdradzili także na temat Green Velo, którym poruszali się w tym roku, podróżując łącznie 1500 km.

Spotkanie z 2rowery to także kolejna perspektywa na to, czego mogą dostarczać wyprawy rowerowe. To przykład, jak wspólna podróż rowerowa może kształtować relacje międzyludzkie, szczególnie te rodzinne. Wspólne „przeżywanie” wyprawy, jak określili to chłopacy, jest tu największą motywacją. Chodzi znów o to, by po prostu jechać. Dla nich sednem jest jazda razem.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu #SwoimSzlakiem, w którym pokazujemy Wam różne oblicza wypraw rowerowych. Chcemy inspirować Was do odnalezienia własnej drogi w jeździe rowerem, która dostarczy Wam dużo endorfin i szczęścia. Wierzymy, że rowerowa pasja jest dla każdego — pozostaje odkryć własny sposób na jej odnalezienie.

Zapis ze spotkania można obejrzeć poniżej. Zachęcamy do subskrypcji kanału Velomapa na YouTube.

Mateusz Chabros

Pasjonat jazdy na rowerze od dziecka. Zakochany w wyprawach rowerowych. Ceni sobie kontakt z naturą podczas szusowania po trasach na swoim góralu. Wierzy, że rower to idealny środek transportu po mieście. W wolnych chwilach współtworzy Velomapę lub produkuje pomysły podczas jazdy rowerem.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się