#SwoimSzlakiem

O wyprawach rowerowych, które łączą. Spotkanie z 2rowery | #SwoimSzlakiem

Na drugim spotkaniu z cyklu #SwoimSzlakiem odwiedzili nas Patryk i Bogdan z 2rowery. Rozmawialiśmy o wspólnym podróżowaniu i polskich szlakach rowerowych.
Udostępnij

W sobotni wieczór, 3 grudnia 2022 r., po raz drugi spotkaliśmy się, aby w zimowej aurze powspominać i pomarzyć o rowerowych podróżach.

Naszymi Gośćmi byli Bogdan i Patryk Szydłowscy prowadzący blog 2rowery. Tata i syn. Choć Patryk ma dopiero 12 lat, wspólnie przejechali już kilka najważniejszych szlaków rowerowych w Polsce: Velo Baltica, Velo Dunajec, Odra-Nysa czy Green Velo. Swoje wspólne wyprawy nazwali Męska Gdynia i od 7 lat co rok podróżują coraz dalej, dłużej i z jeszcze większą pasją.

Na spotkaniu opowiedzieli o swoich początkach, a także trzech najważniejszych wyprawach ostatnich lat. W opowieściach rowerzyści mogą odnaleźć wiele wrażeń na temat nadmorskiego szlaku Velo Baltica czy granicznego Odra-Nysa. Chłopaki dużo zdradzili także na temat Green Velo, którym poruszali się w tym roku, podróżując łącznie 1500 km.

Spotkanie z 2rowery to także kolejna perspektywa na to, czego mogą dostarczać wyprawy rowerowe. To przykład, jak wspólna podróż rowerowa może kształtować relacje międzyludzkie, szczególnie te rodzinne. Wspólne „przeżywanie” wyprawy, jak określili to chłopacy, jest tu największą motywacją. Chodzi znów o to, by po prostu jechać. Dla nich sednem jest jazda razem.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu #SwoimSzlakiem, w którym pokazujemy Wam różne oblicza wypraw rowerowych. Chcemy inspirować Was do odnalezienia własnej drogi w jeździe rowerem, która dostarczy Wam dużo endorfin i szczęścia. Wierzymy, że rowerowa pasja jest dla każdego — pozostaje odkryć własny sposób na jej odnalezienie.

Zapis ze spotkania można obejrzeć poniżej. Zachęcamy do subskrypcji kanału Velomapa na YouTube.

Artykuł powstał z rowerowej pasji. Jeśli chcesz, możesz za niego podziękować, wspierając nas przez buycoffee.

Udostępnij

Mateusz Chabros

Swoimi przygodami dzielę się, prowadząc profil Swoim Szlakiem. Jazdę rowerem lubiłem od dziecka. Kilka lat temu rower stał się moją największą pasją. Mam za sobą kilka wypraw rowerowych po Polsce i Europie. Na rowerze odpoczywam i szukam wyciszenia wśród natury. Jestem przekonany, że rower to idealny środek transportu po mieście. Dojeżdżam nim, gdzie się da w Poznaniu, w którym mieszkam.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się

Najpopularniejsze artykuły

mobilna velomapa