#DziewczynyNaRowery

Damy, które jeżdżą na ostro. Dziewczyńskie ustawki na Wrocławskim Welodromie

Bez hamulców łączą dziewczyny we wspólnej rowerowej pasji. Tak jak każdy ruch korbą rozpędza rower, tak każda ustawka torowa, którą organizują, przyciąga nowe dziewczyny. Wrocławskie Damy Ostro - czyli oddolna społeczność, która pokazuje, że welodrom jest dla każdego.
Udostępnij
Ustawki torowe przyciągają kolejne dziewczyny na tor we Wrocławiu. Foto: Justyna Król, Wrocławski Welodrom
Ustawki torowe przyciągają kolejne dziewczyny na tor we Wrocławiu. Foto: Justyna Król, Wrocławski Welodrom

Betonowy tor kolarski i rower bez hamulców. Brzmi przerażająco? Intrygująco?

Na Wrocławskim Weldromie im. Wernera Józefa Grundmanna od początku czerwca do końca września, kolektyw Damy Ostro łączy dziewczyny, które chcą się zmierzyć z jazdą na torze na rowerze typu ostre koło.

Damy Ostro powołały do życia: Asia, Sonia, Natalia, Anastasiya i Kinga. Jak podkreślają, ich misją jest stworzenie oddolnej społeczności dziewczyn, które na wspólnych ustawkach mogą przekonać się, że jazda po torze kolarskim jest dla każdego, a ostre koło to nie tylko rower potencjalnie niebezpieczny, ale przede wszystkim źródło niezwykłej frajdy. Niecodzienne treningi przyciągają ni to rusz kolejne dziewczyny, a wspólna jazda integruje i pomaga tworzyć nowe relacje.

Asia, Sonia, Natalia i Anastasiya odpowiadające za Damy Ostro. fot. Adrian Grześków, Wrocławski Welodrom
Asia, Sonia, Natalia i Anastasiya odpowiadające za Damy Ostro. fot. Adrian Grześków, Wrocławski Welodrom

Przyjść na takie ustawki może każda dziewczyna. Nie trzeba nawet posiadać roweru, bo zapewniają go dziewczyny. Każde spotkanie rozpoczyna się od doboru odpowiedniej maszyny i przeszkolenia nowicjuszek. Wystarczy przed spotkaniem wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dziewczyny udostępniają na swoich profilach w social mediach.

O kolektywie Damy Ostro rozmawialiśmy z przesympatyczną Natalią Mindowicz podczas spotkania online. Zachęcamy do obejrzenia go na naszym kanale Velomapa.pl na YouTube lub wysłuchania podcastu!

Damy Ostro, jak podkreśla Natalia, to kolektyw, daltego o misję Dam Ostro, a także rowerową pasję zapytaliśmy także Kingę i Anastasiyę.

Czym jest dla Ciebie Damy Ostro?

Kinga: Damy Ostro są dla mnie możliwością uprawiania kolarstwa torowego w bezpiecznym miejscu i towarzystwie samych dziewczyn.

Anastasiya: To możliwość pokazać dziewczynom i nie tylko, że kolarstwo torowe jest OK i nie ma czego się bać. Ciężko opisać słowami to uczucie, kiedy słyszysz jak osoba, która godzinę temu przyszła po raz pierwszy na tor, mówi “Ależ to było fajne! Przyjdę znowu!”.. i przychodzi. Chciałabym, żeby ustawki Damy Ostro i dalej były przestrzenią, gdzie możemy wspólnie spędzić czas, gdzie możemy dać możliwość każdej dziewczynie nauczyć się czegoś nowego i uczyć się z nimi nawzajem.

Damy Ostro na Wrocławskim Welodromie. Foto: Justyna Król, Wrocławski Welodrom
Damy Ostro na Wrocławskim Welodromie. Foto: Justyna Król, Wrocławski Welodrom

Czym jest dla Ciebie jazda na rowerze?

Kinga: Jazda na rowerze jest dla mnie chyba wszystkim, od pasji i sportu, który uprawiam praktycznie od dziecka, po codzienny środek lokomocji w mieście. Dodatkowo jest odskocznią od codziennych obowiązków i ostoją, gdzie można się wyciszyć i zadbać o odpowiednią ilość endorfin.

Anastasiya: Przede wszystkim sport, aktywność fizyczna, od tego kiedyś zaczęło się. Teraz kolarstwo to ogromna część życia, nowe przyjaciółki i przyjaciele, nowe miejsca odhaczone na mapie, nowe emocje i wiedza, nowe rekordy i również porażki, ambicje, szukanie limitów własnego ciała, ale też sposób na odstresowanie się i dobrą zabawę.

Zafascynowana? Dziewczyny czekają także na Ciebie!

Dołącz do Damy Ostro: Instagram Facebook

Panów natomiast zapraszamy na stronę Stowarzyszenia Wrocławski Welodrom, które organizuje wiele otwartych ustawek, wyścigów, kryteriów i challenge’ów:

BikeBoard

CzasNaRower.pl Magazyn Bike Wrocławski Welodrom

Artykuł powstał z rowerowej pasji. Jeśli chcesz, możesz za niego podziękować, wspierając nas przez buycoffee.

Udostępnij

Mateusz Chabros

Swoimi przygodami dzielę się, prowadząc profil Swoim Szlakiem. Jazdę rowerem lubiłem od dziecka. Kilka lat temu rower stał się moją największą pasją. Mam za sobą kilka wypraw rowerowych po Polsce i Europie. Na rowerze odpoczywam i szukam wyciszenia wśród natury. Jestem przekonany, że rower to idealny środek transportu po mieście. Dojeżdżam nim, gdzie się da w Poznaniu, w którym mieszkam.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się

Najpopularniejsze artykuły

mobilna velomapa