#SwoimSzlakiem

Z Poznania do Pakistanu rowerem. Spotkanie z Nomada w drodze | #SwoimSzlakiem vol. 4

Na rowerze z Polski do Pakistanu. O swojej 10 000 km wyprawie rowerowej, miejscach, kulturach i ludziach, których spotkał - Nomada w drodze opowiedział na czwartym spotkaniu online z cyklu #SwoimSzlakiem.
Udostępnij

Na czwarte spotkanie online zaprosiliśmy Łukasza Majewskiego prowadzącego blog Nomada w drodze. Łukasz niskobudżetowo podróżuje rowerem po Azji, Ameryce i Europie, a ostatnio wybrał się w półroczną wyprawę rowerową z Poznania do Pakistanu. O niej właśnie opowiedział podczas transmisji na żywo.

Tym, którzy wymyślają wymówki na temat niedostatecznie dobrej jakości swojego sprzętu, Łukasz udowadnia, że nawet najmniejszy budżet wystarcza, aby przejechać 10 000 km. Zwykle śpi na dziko, chyba że akurat trafi się areszt. Ma dar opowiadania, choć stroni od romantyzacji podróży. Twierdzi, że droga jest celem. Choć się tym nie chwali, jest wrażliwy na miejsca i ludzi, których spotyka na trasie.

To właśnie o nich w dużej mierze opowiedział podczas transmisji. Zwyczaje, kultury, rozterki, radości, historie społeczeństw i pojedynczych ludzi - tego doświadczył na trasie. Czasem to anegdoty lub śmieszne zbiegi okoliczności, czasem to dramaty i walki o wolność, tak jak w Iranie, które zajmuje szczególne miejsce w sercu Łukasza.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu #SwoimSzlakiem, w którym pokazujemy Wam różne oblicza wypraw rowerowych. Chcemy inspirować Was do odnalezienia własnej drogi w jeździe rowerem, która dostarczy Wam dużo endorfin i szczęścia. Wierzymy, że rowerowa pasja jest dla każdego — pozostaje odkryć własny sposób na jej odnalezienie. Zapis ze spotkania można obejrzeć poniżej. Zachęcamy do subskrypcji kanału Velomapa na YouTube.

Zobacz też:

Najpopularniejsze szlaki rowerowe w Polsce, czyli gdzie na wycieczkę rowerową w 2023 r.

Artykuł powstał z rowerowej pasji. Jeśli chcesz, możesz za niego podziękować, wspierając nas przez buycoffee.

Udostępnij

Mateusz Chabros

Swoimi przygodami dzielę się, prowadząc profil Swoim Szlakiem. Jazdę rowerem lubiłem od dziecka. Kilka lat temu rower stał się moją największą pasją. Mam za sobą kilka wypraw rowerowych po Polsce i Europie. Na rowerze odpoczywam i szukam wyciszenia wśród natury. Jestem przekonany, że rower to idealny środek transportu po mieście. Dojeżdżam nim, gdzie się da w Poznaniu, w którym mieszkam.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się

Najpopularniejsze artykuły

mobilna velomapa