Z Poznania do Pakistanu rowerem. Spotkanie z Nomada w drodze | #SwoimSzlakiem vol. 4

Mateusz Chabros
Na rowerze z Polski do Pakistanu. O swojej 10 000 km wyprawie rowerowej, miejscach, kulturach i ludziach, których spotkał - Nomada w drodze opowiedział na czwartym spotkaniu online z cyklu #SwoimSzlakiem.

Na czwarte spotkanie online zaprosiliśmy Łukasza Majewskiego prowadzącego blog Nomada w drodze. Łukasz niskobudżetowo podróżuje rowerem po Azji, Ameryce i Europie, a ostatnio wybrał się w półroczną wyprawę rowerową z Poznania do Pakistanu. O niej właśnie opowiedział podczas transmisji na żywo.

Tym, którzy wymyślają wymówki na temat niedostatecznie dobrej jakości swojego sprzętu, Łukasz udowadnia, że nawet najmniejszy budżet wystarcza, aby przejechać 10 000 km. Zwykle śpi na dziko, chyba że akurat trafi się areszt. Ma dar opowiadania, choć stroni od romantyzacji podróży. Twierdzi, że droga jest celem. Choć się tym nie chwali, jest wrażliwy na miejsca i ludzi, których spotyka na trasie.

To właśnie o nich w dużej mierze opowiedział podczas transmisji. Zwyczaje, kultury, rozterki, radości, historie społeczeństw i pojedynczych ludzi - tego doświadczył na trasie. Czasem to anegdoty lub śmieszne zbiegi okoliczności, czasem to dramaty i walki o wolność, tak jak w Iranie, które zajmuje szczególne miejsce w sercu Łukasza.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu #SwoimSzlakiem, w którym pokazujemy Wam różne oblicza wypraw rowerowych. Chcemy inspirować Was do odnalezienia własnej drogi w jeździe rowerem, która dostarczy Wam dużo endorfin i szczęścia. Wierzymy, że rowerowa pasja jest dla każdego — pozostaje odkryć własny sposób na jej odnalezienie. Zapis ze spotkania można obejrzeć poniżej. Zachęcamy do subskrypcji kanału Velomapa na YouTube.

Zobacz też:

Najpopularniejsze szlaki rowerowe w Polsce, czyli gdzie na wycieczkę rowerową w 2023 r.

Mateusz Chabros

Pasjonat jazdy na rowerze od dziecka. Zakochany w wyprawach rowerowych. Ceni sobie kontakt z naturą podczas szusowania po trasach na swoim góralu. Wierzy, że rower to idealny środek transportu po mieście. W wolnych chwilach współtworzy Velomapę lub produkuje pomysły podczas jazdy rowerem.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się