#DziewczynyNaRowery

Niezłe Szprychy, czyli co to znaczy jeździć rowerem jak dziewczyna?

O zapomnianych cyklistkach z historii, o tym, czym wyróżnia się kolarstwo kobiece i że rower ma wiele wspólnego ze sztuką - rozmawialiśmy z Agnieszką Ejsymont na kolejnym spotkaniu kampanii #DziewczynyNaRowery.
Udostępnij

Artykuł zawiera promocję produktu.

Niezłe Szprychy
Niezłe Szprychy

Na kolejnym spotkaniu w ramach kampanii #DziewczynyNaRowery odwiedziła nas Agnieszka Ejsymont, autorka książki „Niezłe Szprychy. O kobietach w kulturze rowerowej.”

Wszystko zaczęło się od pracy dyplomowej. Aby obronić tytuł magistra na ASP, Agnieszka Ejsymont stworzyła książkę, która była połączeniem wzornictwa, historii kobiecego kolarstwa i wywiadów z rowerzystkami. Szybko okazało się, że pozycja ta cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego Agnieszka zdecydowała się pokazać ją rowerowemu światu.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym, czy podział na kolarstwo męskie i kobiece ma sens i czym wyróżnia się jazda na rowerze w wykonaniu kobiet. Przybliżyliśmy sylwetki zapomnianych rowerzystek, takich jak Karolina Kocięcka. Dochodzimy do budujących wniosków, że rower, sztuka i kultura mają ze sobą wiele wspólnego. Co z tego wszystkiego wynika? Posłuchajcie sami!

Jeśli preferujesz podcasty, naszej rozmowy możesz odsłuchać na platformach streamingowych. Nazwa podcastu to Swoim Szlakiem.

Artykuł powstał z rowerowej pasji. Jeśli chcesz, możesz za niego podziękować, wspierając nas przez buycoffee.

Udostępnij

Mateusz Chabros

Swoimi przygodami dzielę się, prowadząc profil Swoim Szlakiem. Jazdę rowerem lubiłem od dziecka. Kilka lat temu rower stał się moją największą pasją. Mam za sobą kilka wypraw rowerowych po Polsce i Europie. Na rowerze odpoczywam i szukam wyciszenia wśród natury. Jestem przekonany, że rower to idealny środek transportu po mieście. Dojeżdżam nim, gdzie się da w Poznaniu, w którym mieszkam.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się

Najpopularniejsze artykuły

mobilna velomapa